×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krakowski klub Studio w nowej odsłonie. A to nie koniec zmian

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2017 16:22
fot. pixabay.com

Chętnie odwiedzany przez studentów Klub Studio, mieszczący się w sercu miasteczka studenckiego AGH w Krakowie, został wyremontowany i rozbudowany.  W budynku ma powstać jeszcze m.in. nowoczesna restauracja z kuchnią i studencki browar.

REKLAMA

Nieruchomość należy do Akademii Górniczo-Hutniczej.

"Wyremontowany i rozbudowany klub wreszcie będzie spełniał najwyższe standardy europejskie. Będzie m.in. przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych" - powiedział w środę PAP koordynator inwestycji Łukasz Jura.

Jak wyjaśnił, budynek, który powstał pod koniec lat 60. XX jako stołówka, a od 2004 r. służył głównie jako miejsce koncertów i spotkań studenckich, był już mocno wyeksploatowany. Studenci i władze AGH rozmawiali o remoncie od lat, jednak ostateczną decyzję uczelnia podjęła trzy lata temu.

W wyniku podjętych ponad rok temu prac modernizacyjnych powierzchnia budynku zwiększyła się z 3 tys. m kw. do 4 tys. m kw. Dwupoziomowy obiekt zyskał trzeci poziom w formie wewnętrznego strefy balkonowej. Piwnice zajmować będą szatnie i magazyny, strefa dla palący; na parterze tak jak dotychczas pozostanie duża sala koncertowa, pomieszczenia użytkowe, zaplecze dla artystów.

Jak zwrócił uwagę koordynator, mimo że remont w zasadzie się zakończył i klub reaktywuje swoje zadania koncertowe, to jeszcze do końca tego roku akademickiego potrwa aranżacja wnętrz Studia. W budynku ma powstać jeszcze m.in. nowoczesna restauracja z kuchnią i studencki browar. Wnętrza będą mogły służyć też jako miejsce konferencji.

Szacowany koszt całej modernizacji to kilkanaście milionów złotych głównie z budżetu uczelni. "Dokładną sumę remontu, przebudowy i rozbudowy będziemy mogli podać po odbiorze wszystkich prac" - wyjaśnił Jura i zapowiedział, że jeszcze w październiku AGH zorganizuje specjalne spotkanie i oprowadzanie dla dziennikarzy; padną także szczegółowe informacje o inwestycji.

Rektor uczelni prof. Tadeusz Słomka określa Klub Studio "kultowym".

"Największy klub kulturalno-muzyczny w Krakowie już niebawem stanie się największym tego typu klubem w Polsce. Chcemy, żeby był nowoczesnym i rozpoznawalnym centrum kultury, na scenach którego będą występować największe polskie i światowe gwiazdy" - powiedział rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

Pierwszy koncert w Studiu jest planowany na 20 października. Przed publicznością wystąpi heavymetalowy zespół Hunter, który wykona utwory ze swojej nowej płyty - "NieWolnOść"; nie zabraknie też starych kawałków tej grupy.

W kolejnych dniach października na deskach klubu wystąpią: Raz dwa trzy Młynarski, IRA, Voo Voo 7., Coma, Tede - raper Jacek Graniecki, komik Łukasz Lotek Lodkowski, duet tworzący muzykę elektroniczną XXANAXX.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie