REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kreatorzy znad Odry. Polska marka oświetleniowa chce podbić świat

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 mar 2018 14:45
 Kreatorzy znad Odry. Polska marka oświetleniowa chce podbić świat
fot. mat. prasowe Micoled

Polski projekt, autorska technologia i lampa, która ma zrewolucjonizować rynek... upraw. Wrocławski Micoled pracuje nad oświetleniem, które ma gwarantować lepszy wzrost roślin i kwiatów w słabych warunkach oświetleniowych. Na koncie firma ma też nowoczesne oświetlenie hal magazynowych, biur i jako oświetlenie drogowe. A w planach podbicie Bliskiego Wschodu.

REKLAMA

Micoled to polski producent projektujący i dostarczający specjalistyczne oświetlenie LED. Konsekwentnie stawia na rodzimą myśl techniczną i produkcję komponentów w Polsce. Wrocławianie odważnie myślą o ekspansji zagranicznej – proponują m.in. wyjątkowo mocną lampę em-AGRO.

Szansa dla rolnictwa

Wykonana w autorskiej technologii i pod okiem krajowych inżynierów lampa ma poprawiać jakość upraw i gwarantować oszczędności – zastępując w stosunku 1:1 (a w niektórych sytuacjach w stosunku 1:1,5) lampy tradycyjne. Em-AGRO ma obniżać zużycie energii na oświetlenie upraw nawet o ok. 65 proc., co pozwoli hodowcom na szybki zwrot z inwestycji. Wrocławska lampa ma wyróżniać się najmocniejszym strumieniem świetlnym na rynku i zapewniać odpowiednie naświetlenie upraw w ich początkowym okresie przygotowania  - gdy do pomidorów czy ogórków dociera zbyt mało światła dziennego, ich wzrost stymuluje sztuczne oświetlenie. – Lampy z tej serii będą dysponować mocą do 800 W, co zagwarantuje światło zapewniające odpowiednie pączkowanie, kwitnienie i fazę wzrostu roślin - mówi Andrzej Dziagacz, szef działu B+R w Micoled.

 Kreatorzy znad Odry

Wykonane z rzemieślniczą precyzją lampy, oparte na produkowanych w Polsce komponentach, powstają od początku do końca w dolnośląskiej firmie. – Wynika to z faktu, że chcemy kreować, a nie odtwarzać produkty już istniejące – takie, które wyróżniają się na tle dobrze znanych rozwiązań – mówi Robert Woźniak, prezes Micoled. Ta realizowana od założenia firmy polityka pozwala rozwijać technologię, kontrolować proces produkcji i jakość wytwarzanych opraw. Jakość, która już dziś pozwala wrocławskiej firmie konkurować z największymi zagranicznymi producentami.

 Z Wrocławia na Bliski Wschód?

Właściciele Micoled zauważają coraz większe zainteresowanie ich oświetleniem na rynkach zagranicznych – i odważnie myślą o eksporcie. – O nasze rozwiązania pytają inwestorzy z krajów arabskich. To między innymi zasługa autorskiego układu zasilającego, wyróżniającego nasze lampy – mówi Robert Woźniak. Elektromagnetyczny układ zasilający z Wrocławia sprawia, że oprawy mogą być stosowane tam, gdzie doprowadzenie i utrzymanie linii energetycznej jest wyjątkowo trudne. To m.in. to rozwiązanie pozwoliło w ciągu 5 lat działalności Micoled sprzedać ponad 20 000 lamp. W ciągu kolejnych pięciu chcą tą liczbę zwiększyć przynajmniej pięciokrotnie – w przypadku ekspansji zagranicznej mają szansę ten cel zrealizować.

 Technologia rodem z Polski

Lampy Micoled są stosowane jako nowoczesne oświetlenie hal magazynowych, biur i jako oświetlenie drogowe. Te ostatnie wyróżniają się wyjątkowo długą żywotnością (nawet 20 lat pracy) i oświetlają m.in. Port Gdański, odlewnię aluminium w Trzciance, Gminę Żmigród, a niedawno przeszły restrykcyjne testy pozwalające na instalację na terenach należących do PKP PLK.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie