Królowie w hotelu - ten pomysł na wnętrza jest wart docenieniaPropertyDesign.pl - 31-01-2017 15:37


Hotel Mercure Kraków Stare Miasto to flagowy obiekt tej sieci w stolicy Małopolski. Za aranżację wnętrza odpowiada Studio Kaczmarek, które umiejętnie wpisało nowoczesny koncept hotelarstwa w regionalną specyfikę. Projekt dostał nominację do nagrody Property Design Awards 2017 w kategorii "Design – wnętrza: Hotel".

Hotel Mercure Kraków Stare Miasto powstał od zera - i była to jedna z największych inwestycji marki Mercure w regionie Małopolski. Hotel mieści się przy ulicy Pawiej, blisko dworca Kraków Główny. 

Motywem przewodnim obiektu jest królewska dynastia Jagiellonów. Kaczmarek Studio było odpowiedzialne za wystrój wnętrza. Charakterystyczna „ściana marki”, czyli Brand Wall jest wysoka na 4 metry, a jej wzór bezpośrednio nawiązuje do sufitów na Wawelu. Najważniejszym elementem są wiernie skopiowane Głowy Wawelskie, przedstawiające krakowskich mieszczan czasów Jagiellonów. W lobby hotelowym witają gości portrety dwóch najznamienitszych dam polskiego renesansu, czyli królowych Barbary Radziwiłłówny i Elżbiety Habsburżanki. Fotele w lobby są współczesną interpretacją królewskiego tronu. To najnowsze wzory włoskiej marki Mooi, angielskiego designera Toma Dixona czy skandynawskich twórców marki Norr11 i Gubi.  Jagiellonowie nie opuszczają gości również w pokojach – ze ścian patrzy na nich królowa Bona i król Zygmunt Stary. To wielkoformatowe wydruki litografii.

Ważnym aspektem tej inwestycji jest również to, że powstała zgodnie z zasadami „zielonego budownictwa” . Mercure Kraków Stare Miasto jest drugim obiektem w portfolio marek AccorHotels w Polsce posiadającym certyfikat Breeam. 

Projekt dostał nominację do nagrody Property Design Awards 2017 w kategorii "Design – wnętrza: Hotel". Jeżeli uważasz, że zasługuje na ten tytuł - zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.