×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kronospan Design Center Warsaw spod kreski JMW Architekci - inspirująco i funkcjonalnie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 kwi 2018 13:30
  • Aktualizacja: 16 kwi 2018 13:33
 Kronospan Design Center Warsaw spod kreski JMW Architekci - inspirująco i funkcjonalnie
Kronospan Design Center Warsaw fot. Yassen Hristov/Hompics

W sercu Warszawy, w budynku Cosmopolitan, powstał showroom Kronospan Design Center Warsaw. To wielofunkcyjna przestrzeń, która ma inspirować. Za aranżację wnętrz showroomu odpowiedzialna była warszawska pracownia JMW Architekci.

REKLAMA

- Nadszedł czas, aby zaprezentować także w Warszawie możliwości i potencjał naszej firmy. Do tej pory korzystaliśmy przede wszystkim z Design Center w Szczecinku – teraz również w stolicy będziemy dysponować odpowiednimi warunkami do zapoznawania profesjonalistów i klientów indywidualnych z portfolio naszych produktów. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które nie tylko będzie miejscem ich ekspozycji, ale też da możliwości pracy twórczej z setkami wzorów, kolorów, faktur i rodzajów wykończeń. Wierzymy, że wizyta w Kronospan Design Center Warsaw będzie dla naszych gości bardzo inspirującym i pobudzającym wyobraźnię doświadczeniem – mówi Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Polska.

Kronospan Design Center Warsaw powstało przede wszystkim z myślą o architektach, projektantach wnętrz i stolarzach. To oni są kluczową grupą, w sposób szczególny zaproszoną do odkrywania tej niezwykłej przestrzeni o powierzchni 300 mkw., łączącej w sobie współczesny design, nasyconą paletę barw i różnorodne materiały wykończeniowe. Znalazło się w niej miejsce na pełen asortyment produktów Kronospan.

- Czytelne, funkcjonalne a zarazem atrakcyjne wizualnie zaprezentowanie produktów marki stało się kluczowym wyzwaniem w tworzeniu koncepcji tego miejsca. Proponując poszczególne rozwiązania, staraliśmy się w dużej mierze kierować naszymi doświadczeniami zawodowymi i proponować takie, które mogą być autentycznym wsparciem w codziennej pracy architektów i projektantów. Stąd, znalazły się tu m.in.: biblioteka próbek w formie regałów, w której zaprezentowane są nieoczywiste połączenia kilku dekorów o różnej strukturze oraz kolorze, stoliki kawowe, które są przykładami rozwiązań z wykorzystaniem gięcia płyt mdf w formie zabudowy ściany oraz mebli ruchomych - opowiada Łukasz Michalski z pracowni JMW Architekci.

Uwagę przyciągają także płaszczyzny mebli łączone pod kątem 45 stopni (metodą tzw. gierunku stolarskiego), a także zabudowa kuchni ukazująca zachowanie przejścia rysunku słoja w dekorach prezentujących słój drewna naturalnego. Znajdziemy tam  niezwykłe bogactwo kolorów, struktur materiałów wykończeniowych jak drewno z efektem 3D, stal w przeróżnych wybarwieniach, czy nadruki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie