×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krzesło jak z domu artystycznej bohemy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 sty 2019 12:05
Krzesło jak z domu artystycznej bohemy
fot. mat. prasowe

Annie Sloan to brytyjska projektantka, która kocha piękne kolory, artystów i sztukę. Nic dziwnego, w końcu sama jest malarką. Jej najnowsza jesienno-zimowa paleta wzbogaciła się niedawno o trzy wysmakowane barwy. Do ich stworzenia zainspirował ją Charleston Farmhouse - wiejski dom Virginii Woolf i miejsce spotkań słynnej grupy Bloomsbury. Zobacz, jak wyczarować mebel w klimacie tego niesamowitego miejsca w ciągu jednego wieczoru.

REKLAMA

Sztuka to dla Annie Sloan niewyczerpane źródło inspiracji. Wykorzystuje je, aby udoskonalać swoje produkty i wzbogacać ich kolorystyczną paletę. Farby z jej jesienno-zimowej edycji powstały pod wpływem zainteresowań awangardową grupą Bloomsbury skupioną wokół pisarki Virginii Woolf i jej siostry, malarki Vanessy Bell. Charleston Farmhouse, wiejski dom na południu Anglii, przez wiele lat był legendarnym miejscem spotkań intelektualnej elity drwiącej z brytyjskiego konserwatyzmu. Artyści, pisarze, krytycy grali na nosie wiktoriańskiej wytworności, malując i dekorując wnętrza swoich domów w kolorowym, lekkim stylu, w zgodzie z awangardową dezynwolturą.

— Do angielskich artystów z kręgu Bloomsbury doprowadziły mnie książki – mówi Annie Sloan. — Od razu pokochałam ich spontaniczne, wolne podejście do sztuki i radość, jaką z niej czerpali — opowiada. To uważane dziś przez historyków sztuki za najważniejsze zjawisko w brytyjskiej kulturze XX wieku, dla Annie, wówczas młodej studentki sztuk pięknych, było niezwykłym i cennym odkryciem. Po ponad 40 latach zainspirowało dojrzałą już artystkę do stworzenia limitowanej edycji trzech nowych kolorów swoich kultowych farb. Każdy z nich stanowi część zestawu i został nazwany na część miejscowości, w których mieszkała kiedyś Virginia Woolf: Rodmell, Tilton i Firle. Pierwszy to zmysłowy, śliwkowy fiolet, który zdobił główny salon Charleston — miejsce spotkań elity. Kolejny — zgaszony, musztardowy Tilton, powstał z inspiracji pięknym geometrycznym wzorem namalowanym na szafie Vanessy Bell. Wreszcie ostatni —orzeźwiająca zieleń, zupełnie taka, jaką w Charleston House pomalowano ścianę wokół kominka w gabinecie krytyka Clive’a Bella.

Puszki z oryginalnymi kolorami umieszczone w zestawach mają pojemność 120 ml i wystarczą, jak mówi projektantka, na pomalowanie dekoracyjnego krzesła lub niewielkiego stolika. Jak to zrobić? Chalk Paint są bajecznie łatwe w użyciu, a wysmakowane kolory można mieszać, rozjaśniać i przyciemniać, uzyskując za każdym razem niepowtarzalne efekty. Annie Sloan podsuwa trzy inspiracje, jak kreatywnie spędzić jesienno-zimowy wieczór – wystarczy jedna z jej nowych kolorystycznych szkatułek, mebel, który chcemy odświeżyć, pędzel, miękka szmatka do wosku i „narządzie” do stworzenia niepowtarzalnego, geometrycznego wzoru (karton i ołówek, filiżanka i kawałek gąbki albo miseczka, ołówek i patyczek higieniczny).

Nowe kolory można już kupić w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie