×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kształt oprawy a jakość oświetlenia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lip 2018 15:25
  • Aktualizacja: 27 lip 2018 15:26
Kształt oprawy a jakość oświetlenia
Oświetlenie GRAPH fot. AQForm

Producenci oświetlenia prześcigają się w pomysłach na kształt lampy, czy oprawy. Często są to niezwykle wymyślne formy. Zdarza się tak, że poza ciekawym wzornictwem nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z jakości oświetlenia. Jednak coraz więcej producentów oferuje oprawy, które idą w parze z dobrym designem i technologią.

REKLAMA

Pod pojęciem „dobrze zaprojektowane oświetlenie” kryje się nie tylko design oprawy, ale też technologia jako wykorzystuje się przy oświetleniu. Dobrze dobrane może korzystnie wpłynąć na naszą pracę, ale też odpoczynek.

Producenci oświetlenia prześcigają się w pomysłach na kształt lampy, czy oprawy. Zdarza się jednak tak, że poza ciekawym wzornictwem nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z jakości oświetlenia. Marka AQForm udowadnia, że design może iść w parze z technologią i jakością produktu. Ostatnio wprowadziła oprawy Graph.

Dzięki swojej formie, Graph pasuje do nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrz. Narysowany ostrą kreską doda im charakteru i pozwoli przełamać monotonię. Sposób w jaki emituje światło jest miły i przyjazny oku. Z kolei w bardziej tradycyjnych przestrzeniach, nowoczesna forma z łatwością wejdzie w dialog z elementami dekoracyjnymi. Prostota nie oznacza nudy i Graph jest tego przykładem. Oprawy wydobędą ozdobną fakturę ściany lub światłem narysują na niej wyrazisty wzór. W dzień sama ich forma będzie intrygującym dodatkiem. Ostre zakończenie zdradzi swoją funkcję po zmroku: to wtedy widać, że światło kinkietu delikatnie obmywa ścianę w miejscu, w które jest skierowane, ale granica pomiędzy światłem a mrokiem pozostaje wyraźna.

 Wykonany jest z aluminium malowanego na jeden z siedmiu kolorów do wyboru (matowe i wybrane również połysk). Posiada wbudowane źródło światła LED o mocy 8W. Dostępne są trzy barwy światła: biała ciepła 2700K, 3000K oraz biała neutralna 4000K.

 Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie