Przyjaźnił się z Andy Warholem. Prawdziwym płótnem był dla niego Nowy Jork. Rysował w metrze. Ludzie i artyści kochali jego prace. Dziś dzieła Keitha Haringa osiągają na aukcjach bajońskie sumy. Cenione są za niezwykłą ekspresję i mocny przekaz społeczny.
Keith Haring to amerykański artysta tworzący w nurtach pop-art i street art, który przeżywał boom na undergroundowej scenie artystycznej lat 80. Dla artysty płótnem stał się Nowy Jork. Sztuka uliczna Haringa zyskała uznanie na świecie za niezwykłą ekspresję i mocny przekaz społeczny.
„Moje prace zawsze powstawały całkowicie spontanicznie” – podkreślał Keith Haring. Potrafił wykonać nawet 40 rysunków dziennie. Jego zabarwione czarnym humorem i często skłaniające do refleksji dzieła były dostępne dla wszystkich, dzięki temu że rysował je prawie wszędzie i to... dosłownie. Haring rysował na ciele Grace Jones, jego grafiki zdobiły ubrania projektu Vivienne Westwood czy okładki płyt Davida Bowie.
Przeczytaj też: Projektowała wnętrza dla amerykańskich prezydentów. W wieku 100 lat zapragnęła stworzyć kolekcję dla szwedzkiej sieciówki
Dzieła Haringa docenił ostatnio H&M. Szwedzki gigant pierwszą kolekcję z printami Keitha Haringa wypuścił w 2021 roku. Sukces pierwszej sprawił, że ostatnio H&M. zaprojektował drugą streetwearową kolekcję ubrań. Inspiracją jest pasja i humor, czyli kluczowe elementy ponadczasowych rysunków Keitha Haringa.
Kolekcja Keith Haring x H&M obejmuje m.in. t-shirty, koszule, joggery, trampki i bluzy z kapturem w stonowanej kolorystyce… a nawet do dostania są skarpetki i bielizna sygnowana Haringiem.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Architekt PRC Architekci
Architekt, założyciel nsMoonStudio
Generalny projektant, właściciel S.A.M.I. Architekci
Dyrektor Generalny Biuro Architektoniczne WIZJA Sp. z o.o.
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci
Architekt, założyciel Susuł & Strama Architekci