REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kultowe kino Muza wypięknieje dzięki Toya Design

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 mar 2018 15:02
Kultowe kino Muza wypięknieje dzięki Toya Design
źródło: Toya Design
Kultowe kino Muza wypięknieje dzięki Toya Design
Kultowe kino Muza wypięknieje dzięki Toya Design
Kultowe kino Muza wypięknieje dzięki Toya Design

Kino Muza - kultowy obiekt na kinematograficznej mapie Poznania - wzbogaci się o dwie nowe sale na piętrze nad kinem. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Toya Design.

REKLAMA

Zaprojektowane w przyjaznym, kameralnym klimacie będą zróżnicowane wystrojem i układem widowni. Jedna z nich będzie miała płaską podłogę, w drugiej zaprojektowano audytorium podniesione. Drewniana podłoga, kolorowe, zindywidualizowane formą krzesła i kanapy stworzą atmosferę odmienną od tej, którą przyzwyczailiśmy się spotykać w kinach.

Sale - oprócz funkcji kinowej, będą mogły prowadzić o wiele szerszy program, staną się miejscem spotkań i dyskusji, będą w nich mogły odbywać się warsztaty i prezentacje.
Sale zostaną wydzielone akustycznie od siebie i od pozostałych kondygnacji oficyny. W rezultacie będą mogły być wykorzystywane równocześnie.

Piętro będzie wentylowane mechanicznie i klimatyzowane. Zostanie wyposażone w toalety, a na zapleczu powstanie mała strefa biurowa.

W ramach nowej przestrzeni jest zaprojektowana kawiarenka oraz skromne foyer, które prowadzi na taras z kinem letnim, umiejscowiony na dachu holu kina.

Oficyna, w której mieści się, jeśli nie najstarsze, to jedno z najstarszych działających kin w Polsce jest utrzymywana i remontowana przez Estradę Poznańską. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg na przebudowę, obejmujący również parter kina oraz główną salę kinową.

Projekt : TOYA DESIGN Tomasz Wojtkowiak, Justyna Kiełczewska – Stawicka, Natalia Wojciechowska, Anna Sędecka, Anna Misiaszek, Wojciech Andrzejewski, Jacek Wojciech, Katarzyna Pszonka
Konstrukcja: Roman Pilch
Akustyka : Sound & Space Robert Lebioda, Rafał Zaremba
Instalacje sanitarne: Jarosław Hernes, Tomasz Pawłowski
Instalacje elektryczne: Jolanta Śniedziewska

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie