×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kultowy fotel Romana Modzelewskiego oczami artystów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 cze 2022 14:05
Kultowy fotel Romana Modzelewskiego oczami artystów
W ramach projektu siedmiu artystów: Magdalena Głodek, Magdalena Lenartowicz, Maja Aleksandra Gackowska, Agnes Maj, Szymon Hołubowski, Łukasz Kosiński i Tymoteusz "Tymsky" Kokczyński nadało siedmiu fotelom wyjątkowy charakter, pokrywając je farbą w swoim unikalnym, autorskim stylu. fot. mat. prasowe

Artyści w ramach akcji Sztuka Kocha Design „Recykling Art” na oczach publiczności podjęli próbę tchnięcia nowego życia i pokazania w całkowicie nowej odsłonie siedmiu foteli stylizowanych na ikoniczny model RM58 autorstwa Romana Modzelewskiego.

REKLAMA

  • Amfiteatr przy warszawskim biurowcu Adgar BIT stał się miejscem niecodziennego wydarzenia z pogranicza sztuki i designu.
  • W ramach projektu Sztuka Kocha Design „Recykling Art” siedmiu polskich artystów na oczach zgromadzonych widzów podjęło próbę tchnięcia nowego życia i pokazania w całkowicie nowej odsłonie siedmiu foteli stylizowanych na ikoniczny model RM58 autorstwa Romana Modzelewskiego.
  • Zrealizowane przez artystów w ramach projektu „Recycling Art RM58” prace będzie można zobaczyć w siedmiu miejscach w Warszawie, od 13 czerwca do 30 września br.
  • Całość wydarzenia zakończy się listopadową aukcją charytatywną, a zebrane środki zasilą konto warszawskiego Domu Ronalda McDonalda.

 

Ikona polskiego designu

Oryginalny mebel od ponad pół wieku jest symbolem polskiego designu i częścią kolekcji wielbicieli sztuki nowoczesnej. Celem inicjatywy jest zachęcenie do szerszego spojrzenia na wzornictwo oraz promowanie rozwiązań sprzyjających środowisku naturalnemu, w tym idei nadawania nowych walorów i funkcji przedmiotom, które już posiadamy. Finałem projektu będzie listopadowa aukcja charytatywna, z której środki trafią na pomoc podopiecznym Fundacji Ronalda McDonalda.

Fotel RM58, opracowany przez Romana Modzelewskiego w 1958 roku, nawet po ponad 50 latach zaskakuje wzornictwem i pełną, domkniętą organicznie formą. Powszechnie rozpoznawalny na całym świecie, doceniony przez ikony architektury i urbanistyki pokroju samego Le Corbusiera, stał się częścią kolekcji wielu wizjonerów sztuki wnętrzarskiej i muzeów, w tym londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta.

Dziś, we wnętrzach amfiteatru przy biurowcu Adgar BIT na warszawskim Służewcu, 7 artystów postanowiło nawiązać do twórczości Romana Modzelewskiego i zaprezentować mebel w nowej, unikalnej odsłonie. Wydarzenie jest częścią inicjatywy artystycznej „Recycling Art RM 58”, której organizatorami są MAG Modern Art Gallery, warszawski operator funkcjonalnych przestrzeni biurowych Adgar Poland oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

W ramach projektu siedmiu artystów: Magdalena Głodek, Magdalena Lenartowicz, Maja Aleksandra Gackowska, Agnes Maj, Szymon Hołubowski, Łukasz Kosiński i Tymoteusz "Tymsky" Kokczyński nadało siedmiu fotelom wyjątkowy charakter, pokrywając je farbą w swoim unikalnym, autorskim stylu. Koncept ma zachęcać do nadawania otaczającym nas przedmiotom nowego życia i wymiaru, których ramy wyznacza wyłącznie ludzka kreatywność, innowacyjny pomysł na wzornictwo i funkcje.

Sztuka, design, ekologia

– Sztuka i design są połączone nierozerwalną więzią, a to czym się otaczamy ma bezpośredni wpływ nie tylko na nasze codzienne zachowania, ale i efektywność oraz satysfakcję z pracy. Adgar Poland chętnie uczestniczy w projektach, które umożliwiają nam wprowadzanie elementów sztuki i kultury do przestrzeni naszych budynków biurowych, pokazanie ich szerszej publiczności. Poprzez takie inicjatywy, jak również liczne projekty charytatywne wpisujące się w naszą wizję społecznej odpowiedzialności, odwołujemy się jednocześnie do naturalnych potrzeb człowieka, uwrażliwiamy, wyzwalamy dodatkowe pokłady energii i kreatywności oraz odkrywamy źródła pozytywnych emocji, o których niekiedy w codziennej, zawodowej gonitwie zapominamy – mówi Angelika Wilk, Marketing&Business Relationship Manager w Adgar Poland.

Angelika Wilk podkreśla również, że projekt „Recycling Art RM 58” idealnie wpisuje się w proekologiczne wartości spółki oraz konsekwentnie realizowaną strategię zrównoważonego rozwoju. Jej potwierdzeniem jest m.in. certyfikat LEED Gold, którym objęta jest większość warszawskich nieruchomości Adgar Poland. Certyfikat ten przyznawany jest wyłącznie tym obiektom, które zarówno w procesie powstawania, jak i późniejszej eksploatacji oddziałują na środowisko naturalne w możliwie najniższym stopniu, a ich użytkownicy pracują w zdrowych, wysokiej jakości przestrzeniach.

Zrealizowane przez artystów w ramach projektu „Recycling Art RM58” prace będzie można zobaczyć w siedmiu miejscach w Warszawie, od 13 czerwca do 30 września br. Całość wydarzenia zakończy się listopadową aukcją charytatywną, a zebrane środki zasilą konto warszawskiego Domu Ronalda McDonalda, który bezpłatnie pomaga najmłodszym pacjentom Szpitala Pediatrycznego WUM i ich rodzinom, a także zapewnia wsparcie ukraińskim uchodźcom.

Wydarzeniu towarzyszy gra miejska, w której 7 uczestników będzie mogło wygrać ufundowane przez organizatorów nagrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie