×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lato na tarasie, hulajnogi i Chuck Norris. Oto niezwykłe biuro Billennium szkicu Domino Design

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 lip 2018 09:00
Lato na tarasie, hulajnogi i Chuck Norris. Oto niezwykłe biuro Billennium szkicu Domino Design
fot. mat. Billennium

Billennium to globalna firma technologiczna działająca m.in. w Warszawie i Lublinie, która na pierwszym miejscu zawsze stawia pracownika i jego potrzeby. I właśnie z tej przyczyny marka postanowiła stworzyć przestrzenie biurowe, które mają wzbudzać zarówno zazdrość, jak i zachwyt. Oto koncept biura Billennium szkicu Domino Design, który powstał z myślą o setkach różnorodnych osobowości.

REKLAMA

Biuro Billennium to biuro nowej generacji tzw. biuro 4.0 nastawione na innowacje. Mają one za zadanie zaskoczyć nietypowymi rozwiązaniami. Wchodzących do recepcji biura wita ściana z roślinami - jedna z kilku. To nie tylko dekoracja, ale przede wszystkim dawka tlenu dla pracowników. I chociaż jest klimatyzacja, firmie zależało na tym, by dopilnować tego, by otwierały się też okna, co wcale nie jest standardem w tego typu biurowcach. Na korytarzach stoją zaparkowane hulajnogi, którymi można przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi pokojami. W biurze Billennium można pracować zarówno siedząc na krześle, jak i bujając się na hamaku.

Dla Billennium ważne było stworzenie przestrzeni social zone czyli miejsca, które połączy pracowników w sposób intuicyjny, pozwoli przeprowadzić mniej formalne rozmowy i dyskusje, a swoim wystrojem pobudzi do kreowania nowych rozwiązań.

Biura Billennium stworzone są tak, by każdy znalazł w nim miejsce dla siebie: może pracować na open space, w zamkniętym gabinecie, ale także na hamaku, na tarasie, przy wspólnym stole w social area, czy w wyciszonej budce. Do spotkań, formalnych i mniej formalnych, służą porozstawiane po całym biurze kanapy, leżaki, pufy, sale konferencyjne, wyciszone budki, common table. Raz w miesiącu wszyscy pracownicy spotykają się na tzw. „Coffee Talk”, na którym opowiadają sobie, co się wydarzyło w mijającym miesiącu. Pracownicy Billennium wspólnie jedzą posiłki w jadalni, lato witają na tarasie, po pracy ćwiczą jogę we wspólnej przestrzeni.

 

- Stworzyliśmy przestrzeń biurową dopasowaną do potrzeb i wymagań naszych pracowników: przyjazną, kreatywną i otwartą na pomysły. W naszej misji zawarte jest przekraczanie granic i tworzenie innowacji – teraz widać to w miejscu, w którym pracujemy. Biuro wspomaga otwartość: na myślenie, tworzenie i perspektywę. Naszą siłą i dynamiką są pracownicy, dlatego komunikacja przede wszystkim umożliwia im swobodę działania. Opieramy się na trzech filarach: integracja, współpraca, zabawa. Ważne jest dla nas by biuro było przyjazne środowisku i funkcjonowało w zgodzie z naturą: korzystamy ze światła dziennego, dbamy o dostęp do świeżego powietrza i mamy dużo zieleni. Jest ona nie tylko odskocznią dla oka, ale produkuje tlen, oczyszcza i jonizuje powietrze oraz dba o jego wilgotność. Wszystko to by pobudzać kreatywność - mówią przedstawiciele firmy Billennium.

Billennium dba także o biurowy wellness.  Na korytarzach stoją zaparkowane hulajnogi, którymi można przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi pokojami. Dla bezpieczeństwa są kaski i ochraniacze. W jednym z „chill roomów” stoją „piłkarzyki”, gdzie indziej: stół do ping-ponga, stół z rozłożonymi puzzlami, tarcze do darta i sprzęt do ćwiczeń: bieżnia, wiosła. 

- Istotna jest dla nas także przestrzeń konferencyjna. Przestrzeń, która oferuje wiele różnych miejsc do spotkań. Począwszy od najmniejszych salek na krótkie spotkania typu „face 2 face”, a kończąc na salach, w których zapadają strategiczne decyzje, co wymusza ich specyficzny, bardziej formalny wystrój. W tej kwestii w Billennium najchętniej chwalimy się naszym kinem, które służy nam do organizacji konferencji, śniadań tematycznych, prezentacji dla klienta, ale także projekcji filmów dla dzieci w Dzień Dziecka czy wspólnego oglądania slajdów z wakacji. Z chęcią udostępniamy je także ciekawym inicjatywom z zewnątrz, to u nas odbyły się tegoroczne przesłuchania do TEDx Warsaw! - mówią przedstawiciele firmy.

Z myślą o mniejszych spotkaniach Billennium stworzyło niewielkie, komfortowe salki: Chuck (Norris) i Johny (Bravo), gdzie można wspólnie porozmawiać, odpalić prezentacje, rozrysować plan na jednej z czarnych tablic. Intymną rozmowę odbyć można w jednej z wyciszonych budek, a nieformalne spotkanie przeprowadzić na tarasie, kanapie, leżakach, hamakach bądź w jadalni, przy wspólnym stole.

Billennium, firma świadcząca usługi IT dla klientów z całego świata, powstało 15 lat temu w Warszawie. Posiada 6 biur w Polsce (Warszawa, Lublin, Olsztyn, Łódź, Bytom, Starogard Gdański) oraz oddziały w Indiach (Pune), Malezji (Kuala Lumpur) i USA (Nowy Jork), zatrudnia 800 specjalistów z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie