REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Legendarna marka Benjamin Moore wybrała kolor roku 2018

  • Autor: DobrzeMieszkaj.pl
  • 12 paź 2017 11:02
Legendarna marka Benjamin Moore wybrała kolor roku 2018
Czerwień - kolor roku 2018. Fot. Benjamin Moore
Legendarna marka Benjamin Moore wybrała kolor roku 2018
Legendarna marka Benjamin Moore wybrała kolor roku 2018

Benjamin Moore wybrał kolor nadchodzącego roku. Ponadczasowa i energetyczna - taka jest czerwień we wnętrzu.

REKLAMA

Silny, promienny, pełen energii. Kolor Roku Caliente AF-290 jest absolutnie pewny siebie. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury; puszysty dywan rozłożony przy głównym wjeździe; mocne, pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach.

Kolor Roku 2018 legendarnej marki Benjamin Moore

Werdykt zapadł wcześnie… Ellen O’Neill, Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co. wspomina, że wyraźne sygnały przy wyborze koloru roku jej zespół dostrzegł podczas imprezy targowej „Maison et Objet” w Paryżu zaraz na początku roku.

Jednak tydzień wcześniej odcień ten zmienił Washington Mall w morze różowego i czerwonego koloru (specyficzne odcienie nakryć głów i ubrań) podczas słynnego protestu Women’s March w styczniu 2017 r. tuż po wyborach prezydenckich w USA.

- W Benjamin Moore farbę nazywamy powłoką. I to była właśnie taka wszechobecna powłoka koloru sięgająca tak daleko, jak tylko można. Po marszu, gdy siedziałam w samolocie, pomyślałam: "Ten kolor jest głosem." - mówi O'Neill.

Czerwień wszechobecna...

Czerwień odegrała kluczową rolę w hitach telewizyjnych - od niesamowitego „Twin Peaks” do charakterystycznych, czerwonych szat w tajemniczym serialu „Handmaid's Tale” (na podstawie powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 w Toronto).

Czerwień widoczna była praktycznie na każdym wybiegu podczas pokazów mody w lutym i dosłownie wylała się na ulice wraz z nadejściem września. Ten specyficzny odcień okrywa błyszczące wnętrza hali koncertowej w najstarszej wyższej uczelni muzycznej w Szwecji - Stockholm's Royal College of Music powstałej w 1771 roku.

A jaki kolor zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku? Czerwień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie