REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lenovo stawia na materiały z recyklingu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 sty 2022 14:19
Lenovo stawia na materiały z recyklingu
Lenovo wprowadza nową stylistykę i materiały pochodzące z recyklingu w marce ThinkPad. fot. mat. prasowe Lenovo
Lenovo stawia na materiały z recyklingu

Wegańska skóra i aluminium oraz nadające się do recyklingu opakowania z bambusa i trzciny cukrowej - na takie materiały stawia chiński gigant technologiczny w swoich nowych produktach.

REKLAMA

Nowe laptopy ThinkPad Z13 i  Z16 są zgodne z nową filozofią projektowania użytkowego, skierowaną do różnych odbiorców biznesowych. Nowy, efektowny design odzwierciedla zmieniające się podejście do technologii, jej wpływu na środowisko i  pochodzenia podstawowych komponentów.

O bardziej indywidualnym, nowym podejściu świadczy nie tylko stylistyka z nowymi kolorami jak brąz i  arktyczna szarość, ale też zastosowane materiały, o bardziej zrównoważonym wpływie środowiskowym. Wśród nich znajdują się m.in. aluminium z recyklingu czy wegańska skóra, wykonana w 100% z przetworzonego politereftalanu etylenu.

Zrównoważony rozwój przy projektowaniu ThinkPadów serii Z jest widoczny także w innych elementach, jak opakowanie wykonane w 100% z nadających się do recyklingu i  kompostowania bambusa i  trzciny cukrowej oraz w zawierającym 75% materiałów pokonsumenckich (PCC) zasilaczu sieciowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie