Let's spring, czyli wiosna na stole według DUKAPropertyDesign.pl - 21-02-2018 10:22


Nadchodząca wiosna to doskonała okazja do stworzenia w domu niepowtarzalnego i ciepłego klimatu. Na ten sezon marka DUKA przygotowała kolorowe, tętniące życiem linie akcesoriów i naczyń, idealnych do udekorowania stołu i serwowania. Eleganckie propozycje marki idealnie sprawdzą się również podczas świąt wielkanocnych.

Wiosenny sezon na rok 2018 zapowiada się kolorowo i niezwykle stylowo. DUKA, chcąc spełnić najrozmaitsze potrzeby i wyprzedzić trendy, przygotowała kilka serii produktowych będących połączeniem tradycyjnego wzornictwa i nowoczesnych motywów. Sprawdzą się one idealnie zarówno na święta – w końcu w Wielkanoc każdy chce poczuć wyjątkową atmosferę – jak i każdego dnia.

Na szczególną uwagę zasługuje EMMA, jedna z najpopularniejszych zastaw stołowych marki DUKA. Urocze, porcelanowe naczynia z falowanym wykończeniem doczekały się wielu zwolenników. W wydaniu wiosennym (dostępnym od połowy marca) pojawi się w kolorze zielonym. Duży wybór kubków, talerzy oraz miseczek dostępnych jest także w kolekcji pod nazwą INGRID. Zastawa dostępna jest w trzech kolorach – ciemnej zieleni, jasnej zieleni oraz beżu. Można dzięki temu miksować kolory, co daje ciekawy efekt. Naczynia ozdobiono dodatkowo subtelnym, wytłaczanym wzorem. Z pewnością będą pasować do nich eleganckie sztućce w kolorze złotym z kolekcji ESTER.

Klasyczna kolekcja STAPEL to połączenie estetycznych i praktycznych rozwiązań. Pod tą nazwą kryją się kremowo-białe naczynia do serwowania, zapiekania i przechowywania. Charakteryzują się one minimalistycznym wzornictwem i modułowością – dzięki czemu bardzo łatwo łączyć je ze sobą jak i z innymi elementami wyposażenia.

Zastawy stołowej DUKA pojawia się także w wydaniu wiosennym. Wielbiciele sielskich klimatów i kwiatowych motywów ucieszą się z zastawy FRESKA, w której skład wchodzą filiżanki, kubki i talerzyki. Wykonane są z wysokiej jakości porcelany kostnej, ozdobione roślinnymi motywami pojawią się w salonach DUKA już na początku kwietnia. W tym samym wzorze dostępne są już obrusy, podkładki, fartuchy, ręczniki kuchenne oraz wiele innych praktycznych tekstyliów kuchennych i dekoracyjnych. Uzupełnieniem kolekcji są również kieliszki, szklanki, talerze oraz miski z przezroczystego szkła z efektownymi zdobieniami.

Urozmaiceniem na bogato zastawionym stole są dekoracje. Na nowy sezon w asortymencie DUKA pojawiły się już 2 kolekcje o unikatowej stylistyce. Jedną z nich jest linia PARLA odznaczająca się pastelowymi barwami i wysokim połyskiem. Świetnie wpisuje się w modną obecnie stylistykę mieniącą się metalicznymi kolorami. W tym klimacie stworzono figurki królików, jajek, świece, wianki i wiele innych. Odmienną stylistykę przedstawia seria NATURLIGA, w której dominuje złoto, biel, czerń. Pojawiają się kontrastowe motywy oraz geometryczne wzory. Niektóre elementy zawierają graficzne zdobienia, jak jajka z rysunkiem królika. Dekoracje wykonane są porcelany i drewna. PARLA i NATURLIGA będą na pewno stanowić ciekawy punkt na stole w jadalni lub salonie.

W kwietniu do salonów DUKA zawita zaprojektowany w Danii serwis MIA o typowych dla skandynawskiego wzornictwa prostych kształtach. Wyprodukowany ręcznie z wysokiej jakości porcelany z dodatkiem pyłu magnezu „magnesium porcelain” charakteryzuje się wyjątkową odpornością,  trwałością i elegancką, gładką, lśniącą powierzchnią.

Trwałość porcelany magnezowej, dzięki wysokiej temperaturze wypalania (ponad 1350°C), oceniana jest na 3-5 razy wyższą niż w przypadku typowej ceramiki.

Niezwykłą zaletą wszystkich linii DUKA jest ich unikatowość, dzięki której możliwe jest mieszanie poszczególnych elementów kolekcji do tworzenia nietypowych aranżacji. Mnogość wzorów i kolorów jest prawdziwą gratką dla miłośników dekoracji wnętrz. Dzięki DUKA w prosty sposób można stworzyć prawdziwie wiosenny klimat w swoim mieszkaniu!