REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

LG Electronics: Roboty wkraczają do naszej codzienności

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lip 2018 12:06
LG Electronics: Roboty wkraczają do naszej codzienności
fot. mat. prasowe LG

Firma LG pozyskuje krajowych i zagranicznych partnerów w dziedzinie robotyki. Tym samym oficjalne potwierdza, że rozwój tych rozwiązań jest jednym z kluczowych elementów strategii ThinQ. LG Electronics właśnie nabyła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics.

REKLAMA

Jest to pierwsza inwestycja LG w zagranicznego partnera z branży robotycznej, będąca kontynuacją strategii, w ramach której w minionym roku firma zakupiła udziały w kilku koreańskich startupach. W ciągu pierwszych 12 miesięcy realizowania swojej polityki inwestycyjnej firma LG zainwestowała w startupy robotyczne ponad 90 milionów USD.

Bossa Nova Robotics jest dostawcą rozwiązań dla sklepów detalicznych, które umożliwiają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o produktach znajdujących się na półkach. Dzięki automatyzacji zabierania i analizowania danych o produktach, rozwiązania te pozwalają na efektywne zarządzanie dużymi sklepami. Od ubiegłego roku firma Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny, testuje roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe.

Dodatkowo firma LG zainwestowała w cztery koreańskie spółki oferujące rozwiązania robotyczne: Acryl, SG ROBOTICS, Robotis oraz Robostar.

Acryl Inc., założona przez zespół naukowców z KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology), od siedmiu lat prowadzi prace nad przetwarzaniem kognitywnym. Jej głównym osiągnięciem jest zintegrowana platforma sztucznej inteligencji „Jonathan”, która dzięki analizie ogromnych ilości danych oraz algorytmom głębokiego uczenia się potrafi na podstawie tekstu, mowy i obrazu rozpoznawać ludzkie emocje i zamiary.

SG ROBOTICS to startup opracowujący egzoszkielety, stanowiące pomoc dla osób z trudnościami w poruszaniu się, w tym cierpiącym na paraliż lub choroby nerwowo-mięśniowe. Firma została założona w roku 2017 w celu tworzenia „robotów dla lepszego życia” a obecnie prowadzi prace nad komercjalizacją egzoszkieletu dla dzieci. Opracowane przez SG ROBOTICS rozwiązanie o nazwie WalkON Suit jest zdobywcą brązowego medalu na igrzyskach Cybathlon 2016 i był używany przez pierwszą osobę niosącą pochodnię olimpijską na paraolimpiadzie PyeongChang 2018.

Z kolei firma Robotis specjalizuje się w systemach robotycznych oraz robotach edukacyjnych. Jest ceniona za opracowanie inteligentnych siłowników do robotów wieloprzegubowych oraz produkuje sprzęt, taki jak kontrolery i moduły czujników współpracujące z oprogramowaniem robotów. Spółka Robostar jest producentem robotów przemysłowych. Jej misją jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dla firm związanych z branżą telefonów komórkowych, wyświetlaczy, półprzewodników, a także motoryzacyjną.

Inwestycje te stanową dopełnienie własnych działań firmy LG ukierunkowanych na szybką komercjalizację robotów usługowych tak, aby stały się filarem dla rozwoju firmy. Co więcej, LG rozpoczął już w Korei próby eksploatacyjne robotów Airport Guide i Airport Cleaning, które podczas olimpiady w PyeongChang pomagały podróżnym korzystającym z największego koreańskiego portu lotniczego. Z kolei podczas targów CES firma zaprezentowała trzy nowe roboty koncepcyjne CLOi, które opracowano z myślą o komercyjnych zastosowaniach w miejscach o dużym natężeniu ruchu ludzi, takich jak hotele i supermarkety. Rodzina robotów LG CLOi jest rozwijana równolegle do linii ThinQ, obejmującej elektronikę użytkową i urządzenia AGD wyposażone w sztuczną inteligencję.

- Robotyka stanowi kluczowy element naszej strategii sztucznej inteligencji ThinQ i ma istotne znaczenie dla przyszłego rozwoju firmy LG. Poprzez inwestycje w nowe, innowacyjne spółki, a także samodzielne, intensywne prace badawczo-rozwojowe stajemy się firmą, która znacznie poszerza możliwości dostarczając naszym klientom najbardziej innowacyjne rozwiązania - mówi Kim Sungwook, wiceprezes działu globalnych otwartych innowacji firmy LG Electronics.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie