REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Lobby biurowe na miarę XXI wieku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 paź 2018 14:17
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
TAURUS fot. JMW Architekci
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku
Lobby biurowe na miarę XXI wieku

Miejsce wizytówka, najczęściej i najliczniej odwiedzane. Wrażenie jakie sprawi na klientach i kontrahentach często decyduje o tym jak potoczą się dalej biznesowe rozmowy. Nic więc dziwnego, że każdemu właścicielowi biura zależy na tym, żeby prezentowało się efektownie i elegancko. Tak też było w przypadku austriackiego inwestora Immofinanz, właściciela kompleksu Empark Mokotów Business Park. Reprezentacyjne części swoich czterech budynków zdecydował się oddać w ręce pracowni JMW Architekci.

REKLAMA

Immofinanz zarządza budynkami komercyjnymi od lat na europejskich rynkach, również w Polsce. Priorytetowy cel jaki stawia sobie firma to przede wszystkim zadowolenie klienta. Dlatego austriacki inwestor dba, aby przestrzenie biurowe, które wynajmuje były zawsze na najwyższym poziomie, a ich modernizacja przebiegała w zgodzie z najnowszymi trendami. Tak było i tym razem. Decyzja o „odświeżeniu” wnętrz, a zwłaszcza części reprezentacyjnych czterech budynków: Taurus, Orion, Sirius i Saturn, zapadła szybko. Ogłoszony przetarg na modernizację pomieszczeń wygrała warszawska pracownia JMW Architekci. — Ich oferta była najlepsza - mówi właściciel Empark-u — i doskonale opracowana koncepcyjnie. Inwestor dobrze znał wcześniejsze realizacje pracowni bo miał okazję współpracować z architektami przy poprzednich zleceniach. Zaufanie było pełne po obu stronach.

Tym razem dla Immofinanz zdecydowali się podjąć rewitalizacji wnętrz lobby wejściowego w wyznaczonych budynkach kompleksu. Podczas modernizacji przyświecał im jeden, ważny cel: trzymać się pierwotnej wizji projektu wnętrz spójnego z architekturą budynków i zachować zamysł architektów sprzed kilkunastu lat. — Niektóre materiały wykończeniowe zestarzały się, ale te naturalne jak kamień na ścianach i posadzkach przetrwały próbę czasu nabierając szlachetnej patyny - wyjaśnia Łukasz Michalski. — Chcieliśmy je uratować i wydobyć ich nową jakość. Dlatego zdecydowali się na proste, ale skuteczne zabiegi restauratorskie: gruntowne czyszczenie, polerowanie, wymianę fug. Konserwatorskie działania przyniosły zamierzony efekt również w przypadku elementów z naturalnego drewna. Dawne przestrzenie nabrały nowego blasku. Teraz wystarczyło zaaranżować je i urządzić zgodnie z najnowszymi trendami, żeby zyskały elegancki, reprezentacyjny charakter.

Współczesne budynki biurowe to nie tylko nowoczesne, zaawansowane technologicznie systemy, ale przyjazne dla ludzi, ciepłe, pięknie urządzone przestrzenie. JMW Architekci wiedzą o tym najlepiej. Za ich doświadczeniem stoi nie tylko ilość rekomendacji, ale przede wszystkim zadowoleni użytkownicy projektowanych przez nich biur. Inspiracją dla części recepcyjnych każdego z budynków były strefy lobby najlepszych na świecie hoteli butikowych. Taka hotelowa estetyka wprowadza, jak mówią architekci, mniej formalny charakter, sprzyja luźniejszej atmosferze, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego charakteru i szyku. We wszystkich modernizowanych wnętrzach pojawią się zatem nowe lampy i meble: wygodne fotele i pufy oraz stoliki kawowe. Wraz z nimi do wnętrz wkroczą zdecydowane, ale nie natarczywe kolory i przede wszystkim dobra energia. Takie przytulne, klimatyczne „miejscówki”, z kameralnym oświetleniem, pięknymi dywanami, ciekawie umeblowane, sprzyjają swobodnym rozmowom. Tu każdy chętnie wejdzie, usiądzie, zaprosi gości na spotkanie w przyjaznym otoczeniu.

Ważną rolę we wszystkich budynkach ma pełnić oświetlenie. To dekoracyjne w postaci designerskich lamp zostanie zainstalowane nad nowo zaprojektowanymi recepcjami, nadając im nową rangę. Projektowane oświetlenie oprócz roli estetycznej ma również za zadanie, poprzez zastosowanie bardziej wydajnych i energooszczędnych źródeł LED, poprawić energetykę budynków i dostosować je do współczesnych standardów.

Inwestorowi zależało na spójnej stylistyce wnętrz poddanych modernizacji. I taki efekt udało się już osiągnąć w budynku Taurus, który został oddany do użytku z końcem ubiegłego roku. Na szczęśliwy finał czekają pozostałe biurowce. Zakończenie inwestycji przewidziane jest w grudniu 2018r. Ważnym czynnikiem łączącym wnętrza czterech budynków jest to co na zewnątrz, a konkretnie zieleń. Pojawiła się ona w każdym lobby, ale też strefie letniej. Ta przeznaczona do relaksu przestrzeń pomiędzy budynkami kompleksu to tzw. courtyard łączący część parkingową i tą służącą do relaksu. Wiosną i latem służy pracownikom biur jako miejsce spotkań np. w przerwie na lunch. Tu, w pogodne dni, organizowane jest kino letnie, czy poranne zajęcia jogi. Żeby móc w pełni się zrelaksować, strefę tę oddzielają od parkingu nasadzenia z roślinnością. Do współpracy przy „zielonej” części projektu architekci zaprosili specjalistów od architektury krajobrazu czyli warszawską pracownię projektowania zieleni Urban Design Roberta Nowickiego.

Pod bacznym i doświadczonym okiem pracowni JMW Architekci przebiega spójna i bardzo wyważona stylistycznie modernizacja części reprezentacyjnych budynków kompleksu Empark Mokotów Business Park. I choć każda ze stref jest inna to jednak łączy je szczególny bonus w postaci sprytnie i pięknie rozwiązanego łącznika wnętrz z otaczającym je krajobrazem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie