×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lodowy hotel dla fanów "Gry o tron". Zaglądamy do środka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 sty 2018 16:51
  • Aktualizacja: 22 sty 2018 16:53
Lodowy hotel dla fanów "Gry o tron". Zaglądamy do środka
fot. Lapland Hotels SnowVillage

"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych na świecie, który działa na wyobraźnię milionów widzów. Obowiązkowym celem podróży dla fanów serialu i powieści R.R. Martina będzie w tym roku - Lapland Hotels SnowVillage w fińskim Kittilä, którego główną i jedyną inspiracją była... "Gra o tron".

REKLAMA

Hotel zainspirowany światem Siedmiu Królestw został otwarty w fińskim Kittilä na początku grudnia 2017 r. Obiekt będzie czynny tylko do 8 kwietnia br., ponieważ zbudowano go z lodu i śniegu. Tu na własnej skórze poczujemy, że... nadeszła zima.

Lodowy hotel powstał w wyniku ścisłej współpracy HBO Nordic i Lapland Hotels SnowVillage, którzy postanowili zbudować hotel inspirowany kultową sagą, stąd też wystrój wnętrz nawiązujący do głośnego serialu.

Lapland Hotels SnowVillage ma powierzchnię około 20 tys. mkw. Oprócz lodowych apartamentów znajduje się też m.in. spektakularna lodowa restauracja i bar. Co ciekawe lodowe pokoje zostały zaprojektowane przez rzeźbiarzy z Rosji, Polski, Łotwy i Ukrainy. Można znaleźć  tu słynny żelazny tron, przerażającą salę twarzy Braavosha, podobiznę Gregora "Góry" Clegane'a czy smoka a nawet białych wędrowców z jarzącymi się na niebiesko oczami.

Spanie, jedzenie i zwiedzanie SnowVillage to jak zapewniają inwestorzy naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Należy jednak posiadać odpowiednią odzież zimową, ponieważ temperatura w SnowVillage utrzymuje się na poziomie między -2 i -5 stopni, niezależnie od temperatury na zewnętrz.

SnowVillage znajduje się w zachodniej części fińskiej Laponii, w pobliżu ośrodków narciarskich Ylläs i Levi. Łatwo do niego dojechać z lotniska Kittilä. To nie debiut dla tego wyjątkowego hotelu, bowiem SnowVillage powstał już po raz 17.! Start budowy hotelu rozpoczyna się zawsze, gdy temperatura spadnie do około -10 stopni poniżej zera, czyli zazwyczaj pod koniec października lub na początku listopada. Hotel jest czynny do pierwszych dni kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie