REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łódź designem i modą stoi

  • Autor: UM Łódź
  • 26 mar 2018 15:32
Łódź designem i modą stoi
Druga edycja Łódź Young Fashion odbędzie w dniach 16-21 października , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Łódź designem i modą stoi
Łódź designem i modą stoi

Trwają przygotowania do drugiej edycji międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów Łódź Young Fashion 2018, w którym główną nagrodą jest 30 tys. euro.

REKLAMA

- Nasze marzenia i plany z ubiegłego roku, kiedy startowała impreza w nowej formule, sprawdziły się. Mamy w Łodzi duże wydarzenie modowe na skalę międzynarodową, które znakomicie promuje nasze miasto - powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, zapowiadając druga edycję Łódź Young Fashion.

Profesor Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor Akademii Sztuk Pięknych, podkreśliła, że organizowany wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów sprawdził się, a laureaci ubiegłorocznej imprezy odnoszą już sukcesy w świecie mody.

Druga edycja Łódź Young Fashion odbędzie w dniach 16-21 października br. pod hasłem "Freedom", czyli wolność. Tradycyjnie wydarzenie poprzedzi Gala Absolwentów ASP, Konkurs "Złota Nitka" pod hasłem "Harmonia", pokaz "Bra Day" oraz finał ŁYF. Do współpracy przystąpiła również Politechnika Łódzka, która zaprezentuje prace studentów wzornictwa w Zatoce Sportu.

Jak poinformowała koordynator projektu Magdalena Janus-Hibner z ASP, na zgłoszenia do "Złotej Nitki" oraz Łódź Young Fashion organizatorzy czekają do 24 czerwca br. W pierwszym z konkursów wytypowanych zostanie 15 finalistów, którzy zaprezentują 12 sylwetek, a w ŁYF będzie finałowa 12, z pokazem 18 projektów. Nagroda pozostaje na tym samym wysokim poziomie 30 tys. euro, co przyciąga do Łodzi młodych twórców mody z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie