REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Łóżko kontynentalne, czyli odpoczynek w wielkim stylu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 cze 2018 14:50
Łóżko kontynentalne, czyli odpoczynek w wielkim stylu
fot. mat. prasowe Comforteo

Najczęściej kojarzone z wakacyjnymi pobytami w ekskluzywnych kurortach, łóżko kontynentalne jest synonimem błogiego odpoczynku. Jego historia rozpoczęła się w XIX wieku, w skandynawskich i amerykańskich sypialniach. Dziś to jeden z najmodniejszych wnętrzarskich trendów, także w Polsce.

REKLAMA

W ciągu ostatnich lat sposób myślenia o sztuce odpoczywania znacznie się zmienił - filozofia slow life sprawiła, że zaczęliśmy przywiązywać większa wagę do jakości snu i codziennej regeneracji. Być może właśnie dlatego popularność łóżek kontynentalnych stale rośnie. Początek ich historii sięga jednak XIX wieku, kiedy to w Ameryce zaczęto tworzyć łóżka, które miały utrzymać materac w „bezpiecznej” odległości od mało higienicznej podłogi. Równie szybko pojawiły się w Skandynawii. Ich nazwa nawiązuje do mieszczańskich, europejskich aranżacji wnętrz, w których wykorzystywano duże, przeważnie drewniane meble.

- Na rynku można trafić na wiele łóżek, które jedynie przypominają modele kontynentalne. Dlatego wybierając sławne, „amerykańskie” łóżko do sypialni, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim o sprawdzeniu, czy mebel składa się z odpowiedniej liczby warstw. Ocena ilości warstw jedynie po wysokości łóżka może być myląca – od spodu mamy niekiedy do czynienia z wysoką, twardą podstawą. Tymczasem oryginalne posłanie kontynentalne to konstrukcja złożona z trzech warstw. Jeden z poziomów łóżka rzeczywiście stanowi drewniana skrzynia. Jednak, co charakterystyczne dla prawdziwej konstrukcji kontynentalnej, w jej wnętrzu powinien znajdować się materac sprężynowy, który łączy się z kolejnymi warstwami łóżka, tworząc autentyczne i komfortowe posłanie kontynentalne – wyjaśnia Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Trzy poziomy, poza wygodą, mają zapewnić efektowną amortyzację i oparcie dla kręgosłupa. Pierwszą, najniższą warstwę, którą stanowi zazwyczaj materac bonellowy trwale złączony z drewnianą ramą, uzupełnia druga, tzw. materac właściwy. W tej roli najczęściej występuje materac posiadający tzw. sprężyny kieszeniowe. Ostatni, najwyższy poziom łóżka to nakładka, stanowiąca uwieńczenie i decydująca o ostatecznym komforcie łóżka.

– Na rynku istnieje wiele wariantów wykonania łóżka kontynentalnego. Producenci mogą do niego dobierać bardzo różne elementy. Z pewnością uniwersalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie materaca kieszeniowego. Jeszcze lepiej, jeśli dodatkowo posiada on tzw. 7 stref twardości to będzie pomocne dla wszystkich, którzy po całym dniu potrzebują solidnej regeneracji i cenią sobie wyjątkowy komfort snu. Niezależnie działające sprężyny zapewniają idealne dopasowanie materaca do kształtów ciała. Dzięki temu kręgosłup otrzymuje wielopunktowe podparcie, a my możemy budzić się bez bólu pleców, w pełni zrelaksowani – mówi Wasążnik.

Ważna jest również wysokość łóżka, na którą wpływ ma oczywiście wybór wariantu posłania na nóżkach lub opierającego się na własnej podstawie. Warto pamiętać, że im wyższe łóżko, tym bardziej będzie ono komfortowe dla osób starszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie