REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lublin i Katowice w projekcie "CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej"

  • Autor: UM Lublin
  • 12 gru 2017 09:25
Lublin i Katowice w projekcie "CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej"
fot. pixabay

Miasto Lublin rozpoczyna realizację projektu „CreArt. Network of Cities for Artistic Creation” („CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”). To pierwszy projekt jaki Miasto współrealizuje w ramach programu Kreatywna Europa. Realizowany jest przez 12 miast partnerskich z 9 państw europejskich.

REKLAMA

Obok Lublina i Valladolid (partner wiodący; Hiszpania) są to: Genua (Włochy), Clermont-Ferrand (Francja), Katowice (Polska), Rouen (Francja), Lecce (Włochy), Liverpool (Wielka Brytania), Kowno (Litwa), Aveiro (Portugalia), Zagrzeb (Chorwacja), Skopje (Macedonia). Partnerem merytorycznym projektu w Lublinie jest Galeria Labirynt.

Celem projektu jest wspieranie działalności twórczej poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpracę środowisk artystycznych z różnych państw i o różnych tradycjach kulturowych w zakresie opracowywania wspólnych metod kształcenia poszczególnych grup odbiorców i ustanowienia stałego i profesjonalnego systemu wymiany i współpracy artystów i kuratorów sztuki. W ramach projektu odbędą się wystawy zbiorowe, konferencje dla artystów i kuratorów, rezydencje i warsztaty artystyczne, a także coroczne działania: Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej, seminaria lokalne i otwarte nabory na działania street art’owe.

Udział w projekcie przedstawicieli lubelskiego środowiska kulturalnego jest szansą na podniesienie kompetencji kuratorów i artystów, prezentację twórczości i osiągnięć lokalnych twórców w kontekście europejskim (podczas zbiorowych wystaw) oraz nawiązanie kontaktów i transfer wiedzy.

Realizacja projektu jest zaplanowana na lata 2017-2021. Jego łączny budżet wynosi 3 096 148 euro. Komisja Europejska przyznała dofinansowanie w wysokości 50% łącznej wartości projektu, tj. 1 548 074 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie