REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Lustro, które grzeje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lut 2018 11:09
Lustro, które grzeje
Grzejnik Niagara z lustrem fot. LUXRAD
Lustro, które grzeje
Lustro, które grzeje
Lustro, które grzeje
Lustro, które grzeje

Kiedy myślimy o grzejniku, od razu myślimy o cieple. Gdzieś dalej w naszej głowie jest to jak będzie wyglądał. Chociaż warto pochylić się nad tym tematem wcześniej i zobaczyć jak wiele możliwości dają producenci grzejników. Jak się okazuje lustro też może grzać!

REKLAMA

Kiedy mamy małą przestrzeń, najlepiej ją optycznie powiększyć. Idealnie sprawdzi się tu lustro, które służy do dekoracji pomieszczeń już od wieków. Bogato zdobione, grube barokowe ramy wieszano zarówno w jadalniach, jak i buduarach. Dziś nadal chodzi o „igranie” z ludzkim okiem - mniej o dzieła sztuki, a bardziej o grę w złudzenia. Powierzchnia lustra, a raczej efekt, jaki tworzy, wpływa na naszą percepcję. Lokalizacja lustra względem okna nie jest tak istotna, jak jego poprawne użycie we wnętrzu. Lustro powinno podkreślać atuty wnętrza i korygować jego proporcje. Ważne jest, aby przewidzieć efekt, jaki uzyskamy.

Ze szkła a grzeje

Jeśli projektujemy małe wnętrze i zależy nam na wartościowym wykorzystaniu każdego metra prestrzeni to warto szukać rozwiązań wielofunkcyjnych. Tak może być również z lustrem oraz z grzejnikiem. W ofercie np. producenta Luxrad znajdziemy lustro, które grzeje! A dokładnie to grzejnik z lustrem. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Zastosowanie lustra daje podwójny efekt: po pierwsze możemy się zawsze przejrzeć, po drugie – owa lustrzana powierzchnia czyni z niego atrakcyjny dodatek. Niagara to grzejnik w dwóch wersjach. Całościowo pokryta taflą lustra oraz jako element dekoracyjny będący uzupełnieniem profili grzewczych. Aurora natomiast występuję w wersji z lustrem pośrodku profili. Modele te pasują do wnętrz zarówno ponadczasowych, jak i nowoczesnych.

Wielofunkcyjność rozwiązań zyskuje na popularności. Coraz częściej klienci decydują się na wybór takich produktów, które mogą pełnić kilka funkcji. Z jednej strony jest to ekonomiczne rozwiązanie a z drugiej… zyskujemy na przestrzeni. Już nie musimy mieć lustra i grzejnika osobno.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie