Maciej Zień gościem specjalnym Forum Dobrego DesignuDobrzemieszkaj.pl - 12-11-2019 16:17


Maciej Zień – jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody oraz wnętrz w Polsce będzie naszym gościem specjalnym podczas tegorocznego Forum Dobrego Designu. Czeka nas piękne spotkanie z modą i designem.

Maciej Zień to twórca luksusowej marki, kojarzonej z elegancją, ponadczasowym stylem i wyjątkowym kunsztem krawieckim. Obecny na rynku od dwóch dekad, zdobył uznanie branży mody, show-biznesu oraz pokaźnego grona wiernych klientek. Laureat m.in. Złotej Nitki, Belvedere International Achievement Award i Doskonałości Mody „Twojego Stylu”. Jego premierowe kolekcje, cyklicznie prezentowane w najbardziej prestiżowych lokalizacjach stolicy, są szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. Jest autorem kostiumów do przedstawień baletowych „Tristan”, „Kurt Weill” czy „Mąż i żona” w Operze Narodowej w Warszawie i do spektakli teatralnych „Krawiec” w Teatrze Polskim w Poznaniu, czy „Węże” i „One” w warszawskim Teatrze Komedia. Raz do roku prezentuje również kolekcję ślubną, towarzysząc pannom młodym w najważniejszym dla nich dniu.

Moda daje możliwość ciągłego tworzenia. Dwa razy w roku projektuję nowe kolekcje, na sezon jesień/zima i wiosna/lato, w międzyczasie powstają również indywidualne projekty dla moich klientek. Nieustannie pojawiają się nowe trendy, kolory, wzory. Moda jest dynamiczna, zmienia się i dzięki temu napędza kreatywność, a każda kolekcja to możliwość podzielenia się moją wizją z szerszą publicznością – podkreśla Maciej Zień.

Projektant od wielu lat współpracuje z producentem płytek ceramicznych Tubądzin oraz z grupą Fargotex. Jest też autorem kolekcji lamp dla firmy Milagro.

Z marką Tubądzin jestem związany już dziesięć lat. Ostatnio zaprojektowałem nową kolekcję płytek „33x90”, która została zaprezentowana na targach Cersaie w Bolonii. Współpracuję również z grupą Fargotex, dla której stworzyłem kolekcję dywanów inspirowanych naturą oraz tkanin dekoracyjnych Cosmonova by Maciej Zień. Zaprojektowałem także autorską kolekcję dla firmy Milagro, która zawiera dziesięć linii lamp. W każdej z nich chciałem zawrzeć swoje pasje i zainteresowania. W efekcie powstały, np. modele zachowane w nowojorskim stylu Art déco czy inspirowane światem mody i sztuki. Każda współpraca to dla mnie możliwość twórczego działania w świecie designu, które sprawia mi ogromną przyjemność – mówi Maciej Zień.

Maciej Zień będzie gościem specjalnym Forum Dobrego Designu 2019. Wykład projektanta będzie jednym z elementów rozpoczynający tegoroczną edycję wydarzenia. Maciej Zień weźmie też udział w dyskusji inaugurującej Forum „Design, który zbliża”. Architekci, designerzy i obserwatorzy trendów będą rozmawiać o projektowaniu emocji, potrzebach użytkowników, wrażliwości społecznej i wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed twórcami designu.

Zarejestruj się, aby wziąć udział w Forum: www.forumdobregodesignu.pl

Forum Dobrego Designu 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. W trakcie wydarzenia odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz. Już dziś zapraszamy na FDD 2019!