×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Maja Ganszyniec zaprojektowała jedno z najbardziej "zielonych" krzeseł tapicerowanych na rynku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 mar 2022 12:42
  • Aktualizacja: 22 mar 2022 12:49
Maja Ganszyniec zaprojektowała jedno z najbardziej "zielonych" krzeseł tapicerowanych na rynku
krzesło Normo, projekt Maja Ganszyniec, fot. mat. Profim

To krzesło zostało stworzone w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Za kolekcją stoi Maja Ganszyniec, pracująca w duchu odpowiedzialnego projektowania.

REKLAMA

Krzesło Normo zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeniach do pracy i spotkań. Konstrukcja siedziska i oparcia krzesła firmy Profim została wykonana w 100 proc. z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Drewnianą sklejkę zastąpiono odzyskanym ze śmieci polipropylenem. Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można rozłożyć na części pierwsze i poddać recyklingowi. Wszystko po to, aby zmaksymalizować ponowne wykorzystanie już istniejących materiałów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Maja Ganszyniec prowadzi własne studio skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie