REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mariaż biznesu i sztuki. Niezwykła wystawa w warszawskim biurowcu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lut 2019 16:20
Mariaż biznesu i sztuki. Niezwykła wystawa w warszawskim biurowcu
fot. mat. prasowe

Prace studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wypełnią przestronne patio kompleksu Wola Center. W biurowcu należącym do LC Corp SA swoimi dokonaniami pochwali się I Pracownia Malarstwa Wydziału Grafiki, pod kierownictwem prof. Pawła Nowaka.

REKLAMA

Elegancka przestrzeń w Wola Center o powierzchni 1000 mkw. to wyjątkowe miejsce, którego charakter podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego. Zostały one ustawione pod różnymi kątami, aby stworzyć niesamowity efekt struktury kryształu zamkniętego szklanym sklepieniem o nowoczesnej formie. Wcześniejsze wystawy studentów i absolwentów Pracowni Ceramiki, a także Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP prezentowane w tym miejscu, zachwyciły widzów i znawców sztuki.

- Wrażliwość na sztukę, jej wpływ na nasze postrzeganie świata i kształtowanie osobowości budują człowieczeństwo każdego z nas. Codzienność z problemami zawodowymi i życiowymi bardzo często pozbawia nas bądź ogranicza w poznawaniu i rozwijaniu naszej osobowości. Tym bardziej ważnym jest, aby sztuka docierała w miejsca naszej codzienności i towarzyszyła nam w życiu, stając się jego częścią, odświętną celebracją - mówi Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp SA. - Współpraca z ASP w Warszawie daje LC Corp unikalną szansę na mariaż biznesu i artystów. Cieszy kolejna wystawa goszcząca w murach Wola Center i to, że ta unikalna warszawska galeria jest stałym punktem na artystycznej mapie stolicy – dodaje Tomasz Wróbel.

Tym razem swoje prace w Wola Center zaprezentuje I Pracownia Malarstwa dla studentów II-V roku warszawskiej ASP, zwana przez studentów i pracowników „jedenastką”. Pracownią kieruje Prof. zw. Paweł Nowak.

- Najistotniejszym celem mojego procesu dydaktycznego jest to, aby każdy student sam odnalazł charakter swojej twórczości. Do tego służy pracownia. Jedenastka to szeroko pojęte miejsce kreacji. Pracownia jest miejscem zdobywania umiejętności manualnych, ale także intelektualnych. To w pewnym sensie agora ścierania się̨ poglądów i przekonań. Ani ja, ani asystent nie narzucamy swojego myślenia o sztuce. Wszystkich w pracowni traktujemy w sposób partnerski. Specyficzną atmosferę̨ tworzymy razem – studenci i pedagodzy na równych prawach. Chcemy stwarzać szansę powstawania sztuki adekwatnej do czasów, w których żyjemy, sztuki charakterystycznej dla najmłodszego pokolenia. Nie uczymy, jak robić sztukę, ale umożliwiamy szukanie własnego języka artystycznego – mówi prof. Paweł Nowak, ASP w Warszawie.

Uroczysty wernisaż z udziałem władz uczelni, autorów oraz gości odbędzie się we wtorek, 5 marca, o godzinie 16:00 w patio Wola Center. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności, wystawę będzie można oglądać do 03 czerwca 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie