Meble gięte to ich wizytówkaPropertydesign.pl - 25-10-2016 11:58


Klasyczne modele z długą historią i współczesne innowacyjne projekty, łączące jakość i tradycje. Firma Ton otworzyła nowy salon w samym sercu Wiednia, na Rudolfsplatz 1.

- Minęło sporo czasu, zanim wybraliśmy lokalizację dla nowego salonu. Cieszymy się, że w końcu udało nam się uzyskać tę lokalizację - powiedział Jan Juza, dyrektor marketingu Ton.

Wnętrze zostało zaprojektowane przez Michała Riabiča, słowackiego projektanta i dyrektora artystycznego Ton.

Ceremonia otwarcia odbyła się na początku października br. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że czterech znanych austriackich projektantów, wzięło w niej udział. Byli to Thomas Feichtner, Guggenbichlerdesign, Alexander Gufler i Kai Stania - dodał Juza.

Firma Ton produkuje ręcznie gięte meble od 1861 roku. W tym roku, w Bystricy pod Hostynem została otwarta fabryka mebli giętych, dziś najstarsza tego typu fabryka na świecie. Jej założyciel, Michael Thonet miejsce lokalizacji fabryki nie wybrał przypadkowo. Otoczona bukowymi lasami Bystrica dostarczała niezbędny do wyroby materiał zmniejszając tym samym nakłady na transport. Marka Ton łączy tradycję z nowoczesną technologią oraz wymaganiami dotyczącymi wyglądu i funkcjonalności produktów.