Meksykański duch, nowoczesne rozwiązania w butikowym hotelu The CapePropertyDesign.pl - 05-12-2016 13:30


Hotel The Cape zlokalizowany na meksykańskim wybrzeżu inspirowana jest tradycyjnym stylem tego regionu. Architekci, czerpiąc z niego inspiracje, stworzyli bryłę budynku i wnętrza oddające ducha miejsca, ale jednocześnie nowoczesne i eleganckie.

Sieć The Thompson Hotels jest właścicielem m.in. butikowego hotelu The Cape na meksykańskim wybrzeżu, w Cabo San Lucas, który został oddany do użytku w 2015 roku. To wyjątkowe miejsce, w którym goście mogą cieszyć się spektakularnym widokiem na zatokę El Arco de la Bahía San Lucas.

Ta lokalizacja miała wpływ na architekturę hotelu, który wydaje się być wpleciony w naturalny krajobraz. Współczesna bryła budynku nawiązuje też do estetyki południowej Kalifornii z lat sześćdziesiątych. Za projekt hotelu odpowiada pracownia architektoniczna kierowana przez Javiera Sáncheza, wystrój wnętrz jest dziełem Marisabel Gómez Vázquez.

Łazienki hotelu The Cape, zgodnie z najnowszymi trendami, połączone są z przestrzenią wypoczynkową. Utrzymany tu został meksykański styl - jest kluczem ich architektury. Głównym elementem wystroju wnętrz są tu wolnostojące wanny, wykończone w kojarzonym z Meksykiem kolorze miedzi. Wyposażyła je m.in. marka Noken.