REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Metale szlachetne we wnętrzach

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 wrz 2018 12:14
Metale szlachetne we wnętrzach
fot. mat. pras.
Metale szlachetne we wnętrzach

Metale szlachetne od zawsze pobudzały zmysły człowieka. Chcąc podkreślić wyjątkowość danego wnętrza, architekci na przestrzeni wieków wykorzystywali najcenniejsze kruszce, takie jak srebro, platyna czy złoto. Dzięki nim stawało się ono unikalne i zachwycało odwiedzające je osoby. Abstrahując od barokowego przepychu, subtelne wykorzystanie faktur metali szlachetnych może z powodzeniem stać się wyjątkowym elementem aranżacji naszych domów.

REKLAMA

Umiejętnie wykorzystanie faktur metali szlachetnych może sprawić, że wnętrza naszych mieszkań i domów staną się wytworne i niezwykle eleganckie, a jednocześnie nie będą razić w oczy bizantyjskim przepychem. Zestawienie stonowanych pastelowych barw z mieniącymi się w świetle złotymi i platynowymi powierzchniami ożywi przestrzeń i nada jej unikalnego klimatu.

Cenna dekoracja

Jednymi z wyróżniających się elementów kolekcji Tubądzin House of Tones są dekory ścienne. O ich wyjątkowości świadczy fakt, że linie zdobiące powierzchnię, w zależności od wariantu kolorystycznego, pokryte zostały złotem bądź platyną. Matowe tło płytek potęguje wizualne doznania, związane z mieniącymi się w świetle drogocennymi zdobieniami. Wykorzystanie tych kruszców sprawia, że przestrzeń staje się wytworna, a jednocześnie stonowana i elegancka.

Wytworna lekkość

Motywem przewodnim kolekcji House of Tones jest zwiewność i lekkość naturalnych tkanin. Fakturę płytek zdobi strukturalny nadruk, inspirowany motywami splotów lnu i bawełny. Kolorystyka utrzymana w ciepłych barwach beży, szarości, przydymionego błękitu i granatu jest uwydatniana przez złote i mosiężne dodatki. Nadają one wnętrzu prestiżu i wytwornej, subtelnej elegancji. Na atrakcyjność aranżacji wpływa także mozaika ścienna, tworząca bardzo modny wzór chevronu, który sprawia, że przestrzeń staje się „miękka” i przytulna.

Platynowe wnętrze

Jednym z wariantów kolorystycznych kolekcji House of Tones jest stonowana szarość, która przywodzi na myśl platynę. Faktura tego najcenniejszego jubilerskiego kruszcu nadaje wnętrzu dystyngowanego wyglądu. Monochromatyczny design urozmaicają nieregularne wzory, które dynamizują wizualny odbiór aranżacji, nadając jej zwiewności i lekkości. W zależności od wariantu kolorystycznego, zdobienia pokryte zostały platyną (dekor ścienny House of Tones White) lub złotem (dekor ścienny House of Tones Beige). Te wyjątkowe faktury bardzo dobrze współgrają z innymi kolorami, stanowiąc idealne tło dla akcentów wizualnych o żywej kolorystyce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie