Millenialny róż na podłodzePropertyDesign.pl - 13-12-2019 13:48


Po kolor uważany niegdyś wyłącznie za kobiecy sięgają dziś wszyscy i stosuje się go w nowych, interesujących aranżacjach. Popularność różu jako ważnego akcentu kolorystycznego we wnętrzach szybko rośnie. Ostatnio jeden z producentów wprowadził do sprzedaży różową podłogę laminowaną.

Dlaczego róż stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym kolorem, zwłaszcza w wystroju wnętrz? - Po części dlatego, że jest subtelny i kojący, ale także zdecydowany i stylowy - wyjaśnia Joyce Van Waeleghem, główna projektantka Quick-Step. Opinia, że różowy jest tylko dla dziewcząt, jest absolutnie przestarzała. Millenialny róż to szeroki zestaw uniwersalnych odcieni, takich jak brzoskwiniowy, łososiowy, róż naturalny itp., charakterystycznych dla całego pokolenia. Przykłady ich zastosowań można znaleźć w popkulturze, m.in. w filmie Grand Budapest Hotel Wesa Andersona czy na okładce słynnego singla Drake'a Hotline Bling” kontynuuje Joyce.

Dlaczego różowy przetrwa

Według Joyce nagła popularność różowego nie jest przelotną modą. - Jako symbol kulturowy, różowy oznacza przełamanie ograniczeń. Niegdyś uważano go za typowo dziewczęcą barwę, dziś zaś noszą go prawie wszyscy. Milenialny róż, przemawiający do pokolenia, dla którego jest wyrazem aktualnych nastrojów społecznych, zacierania się wszystkich granic. To również kolor kojący, który stanowi idealną przeciwwagę dla naszych napiętych harmonogramów - twierdzi projektantka.

Wystrój wnętrza można wzbogacić o róż w rozmaity sposób: poprzez akcesoria dekoracyjne, takie jak poduszki i pledy, a także mniej lub bardziej subtelne różowe elementy mebli i akcenty malarskie na ścianach. Można też wykorzystać tę barwę jeszcze odważniej, decydując się na różową podłogę. Zespół projektowy Quick-Step wykorzystał wyjątkowe cechy różu, aby opracować do nowej kolekcji Signature zupełnie nową podłogę laminowaną.

- Poza właściwościami uspokajającymi, różowy ma również inną cechę: uwydatnia inne barwy. Dzięki temu nadaje się idealnie do łączenia z innymi kolorami i rozmaitych eksperymentów. W każdej kombinacji uzyskuje się zupełnie inny efekt - mówi Joyce Van Waeleghem.