Minty Fresh to będzie kolor 2020 roku?PropertyDesign.pl - 09-10-2019 10:17


Kolor roku 2020 Dunn-Edwards - Minty Fresh (DE5687), oddaje entuzjazm i optymizm nowej dekady. Gdy stoimy u progu nowej ery, przed nami jest nieskończony potencjał.

Jako kluczowy kolor trendów kolorystycznych Dunn-Edwards na 2020 rok, Minty Fresh emanuje spokojną, czystą i wyrazistą nutą palety kolorów — miękkością wody i mentolową, orzeźwiającą w dotleniających niuansach — odzwierciedleniem czystości. Subtelny i relaksujący pastel, który oddaje partnerstwo między technologią a naturą. Uziemione trawiaste odcienie dotykają czasu odnowienia. Odkrywając wpływ roślinności na różne branże wzornictwa, złożone neutralne kolory i bogate w liście odcienie nadal cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Odmiany tego odcienia zyskały na popularności w ostatnich latach — od jaśniejszego kaktusa i mięty, do ciemniejszej zielonkawo-niebieskiej zieleni, wielokrotnie łączonej z różowym "Millennial pink", do głębokich róży i jasnych fuksji. Spoglądając wstecz na Kolor Roku 2018 Dunn-Edwards, The Green Hour (DET544), podkreśla silny i ciągły wpływ tego odcienia zarówno na trendy kolorystyczne, jak i wzornicze.

Natura jako inspiracja 

Minty Fresh — orzeźwiający, słodki, chłodny i aromatyczny odcień — określa rok 2020, jako gama uziemionych, inspirowanych ogrodem odcieni, zapowiada szansę na nowy początek. Dzięki temu pastelowemu odcieniu z nutką mięty jesteśmy optymistyczni, ponieważ optymistycznie podchodzimy do tworzenia i kontrolowania elementów, które są w naszej mocy. Podobnie jak w przypadku wielu odcieni zieleni, przyroda jest wszechobecna, tworząc spokój i równowagę między bezruchem a postępem.

Technologia 

Uwzględniając wpływy zaawansowanych technologii, Minty Fresh pokazuje, jak nauka stała się symbiotyczna z designem. Bazując na zrównoważonym rozwoju, projektanci wykorzystują naukę i innowacyjne technologie, aby tworzyć rozwiązania, które są trwałe i przyjazne dla naszej Ziemi.

Wypełniony optymizmem 

Zbliżając się do roku 2020, z entuzjazmem idziemy do przodu. Ten przyszły rok zabiera nas w podróż pełną nadziei, podkreślając szeroką gamę pomysłów w zakresie kolorów i wzornictwa. Z niecierpliwością czekamy na nową dekadę — z jej postępami w nauce i technologii, a także światowymi poglądami. Ponadto zbliżamy się do zmiany pokoleniowej, która prowadzi nas do nowych tożsamości, co oznacza, że dążymy do tego, aby pozostawić światu lepsze miejsce, jednocześnie całkowicie zanurzając się w teraźniejszość.