Młodzi projektanci z krzesła zrobili... wieszak. Design docenionoPropertyDesign.pl - 20-03-2020 15:05


W ciągu niespełna dwóch miesięcy nowy produkt czeskiej marki Ton zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród za wzornictwo - nagrodę Red Dot Award 2020. Wieszak zaprojektowali Romin Heide i Hanna Litwin z młodego studia projektowego Büro Famos z Berlina. Projektanci wykorzystali pozostałe w toku produkcji krzeseł elementy drewniane i przekształciło je w minimalistyczny wieszak w kształcie gwiazdy.

Produkt przyciągnął jury konkursu nie tylko prostą i zabawną koncepcją projektową, dzięki której można łączyć wieszaki w większych grupach, ale także podejściem projektantów do ideii zrównoważonej produkcji.

Wieszak w kształcie gwiazdy wykonany jest z wysokiej jakości drewna bukowego i dębowego, których nie można już wykorzystać do produkcji krzeseł. Wieszaki Logs są pakowane w tekturę, która była kiedyś użyta do pakowania krzeseł. Klienci mogą zażądać zabrania kartonu po rozpakowaniu zamówionych mebli, a zwrócony karton jest ponownie używany. Ponadto wieszaki są pakowane w warsztacie zatrudniającym osoby niepełnosprawne, znajdującym się bezpośrednio na terenie kompleksu firmy Ton.

Minimalistyczny design pozwala na szeroki zakres zastosowań i zabawne kombinacje. Wieszaki można wieszać pojedynczo, układać je w rzędach lub formować w grupy, a każdy wieszak pomalować w innym kolorze Panton.