Modny trend: plecionki i drewno



PropertyDesign.pl - 14-03-2019 10:50


Natura we wnętrzach to wyraźnie umacniający się trend. Co ciekawe, lansują go również firmy znane przede wszystkim z industrialnego designu, jak HK Living czy It’s About RoMi. Zobaczcie, co ci i inni holenderscy producenci przygotowali w swych najnowszych kolekcjach.

Drewno właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Jest trwałe, ładnie się starzeje i pasuje do wszystkich stylów wnętrz. Wykonane z niego elementy wyposażenia, zarówno duże, jak i małe, świetnie wyglądają i dobrze się sprawdzają w użytkowaniu. Ma też inną zaletę – tworzy efektowne zestawienia z innymi naturalnymi materiałami, jak metal, ceramika czy rattanowe plecionki, po które producenci mebli ostatnio sięgają coraz częściej.

Robią z nich nie tylko fotele, krzesła czy pufy jak dotąd, ale także płyciny drzwiczek do szaf, szafek i kredensów, a nawet podstawy stołów. Takie wyróżniające się oryginalnością meble znalazły się w nowej kolekcji HK Living. Co ciekawe, projektanci holenderskiej marki proponują je do wykończonych betonem wnętrz w industrialnym stylu. Będą przyciągać wzrok i łagodzić panującą w nich surową atmosferę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć te meble także do innych nowoczesnych wnętrz – modern czy minimalistycznych. Wniosą do nich ożywczą moc natury i urozmaicą ich prostotę! Jako że są utrzymane w neutralnych odcieniach, bez problemu skomponują się również z niemal każdą paletą barw, zarówno jasną i ciemną, jak też jaskrawą. Taka niezwykła umiejętność wtapiania się w różne style i kolorystyki aranżacji to trudny do przecenienia walor tych mebli. Powinny go docenić zwłaszcza osoby, uwielbiające często zmieniać wystrój swoich salonów, jadalni czy sypialni.

Plecionkami zainteresował się także znany producent oświetlenia – It’s About RoMi. W ostatniej kolekcji Good & Mojo znalazły się lampy z kloszami, wyplatanymi m.in. z juty i wikliny. Ich proste formy o idealnych proporcjach oraz emitowane przez nie delikatnie rozproszone światło odnajdą się w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu i efektownie je ozdobią. To produkty wykonane tradycyjnymi, stosowanymi od wieków metodami.

A teraz wszystko, co powstaje bez użycia pożerających prąd maszyn jest w cenie! Ręcznie robione artykuły wyposażenia wnętrz oferują nie tylko małe zakłady rzemieślnicze, ale także znaczące marki, jak np. Urban Nature Culture. Firma proponuje m.in. ceramiczne i drewniane naczynia oraz wyplatane z juty pufy, a także kosze, które mogą służyć do przechowywania różnych drobiazgów albo jako osłonki na doniczki z roślinami. Są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Będą wyróżniać się na tle fabrycznych produktów i dodawać oryginalności każdemu wnętrzu.