REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto pracownię Newton Room

  • Autor: PAP
  • 24 maj 2022 14:54
Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto pracownię Newton Room
Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto pracownię Newton Room, fot. shutterstock

Pracownia Newton Room, w której dzieci i młodzież poprzez eksperymenty mogą zdobywać wiedzę z przedmiotów ścisłych w ramach edukacji STEM, została otwarta we wtorek na Politechnice Rzeszowskiej. Pracownia będzie działać czasowo - przez trzy tygodnie.

REKLAMA

Uruchomienie pracowni Newton Room na Politechnice Rzeszowskiej (PRz) im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie to efekt współpracy uczelni z firmami FIRST Scandinavia i Boeing.

Czasowa Pracownia Newton Room to nowoczesna, mobilna przestrzeń edukacyjna, wyposażona w sprzęt do praktycznej nauki przedmiotów ścisłych, takich jak: nauka, technologia, inżynieria, matematyka, w ramach edukacji STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Jak wyjaśnił rzecznik uczelni Damian Gębarowski, celem czasowej Pracowni Newton Room jest zaprezentowanie uczniom i nauczycielom ekscytującej i zapewniającej wysoką jakość metody edukacji w obszarze STEM. Nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie modułów Newton.

Pracownia będzie działać na Politechnice Rzeszowskiej w budynku "O" przy ul. Akademickiej 8 przez trzy tygodnie. Program jest adresowany do uczniów w wieku 13-16 lat. "Czasowa Pracownia Newton Room to nowoczesna sala lekcyjna, w której przez trzy tygodnie dzieci i młodzież z regionu będą mogli uczestniczyć w praktycznych i inspirujących zajęciach edukacyjnych w ramach edukacji STEM, podczas których w nowy, innowacyjny sposób zaprezentowana zostanie Koncepcja Newton" - wyjaśnił Gębarowski.

Dodał, że w tej chwili na zajęcia w nowo otwartej na PRz pracowni zapisani są uczniowie z 11 szkół średnich i dwóch podstawówek z regionu.

W pracowni na PRz obecnie będzie realizowany moduł "W chmurach z liczbami - podniebna przygoda", w którym wykorzystywane są symulatory lotnicze.

Jak można przeczytać w opisie zadania, uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kilkuosobowe zespoły, a te dodatkowo na pary. Każda z załóg będzie przeprowadzać swoją misję w różnych rejonach. Aby odnieść sukces załogi muszą współpracować.

Zadaniem uczniów jest przygotowanie lotniczej akcji ratunkowej. Mają w tym celu wykonać obliczenia matematyczne z wykorzystaniem jednostek odległości, prędkości i czasu. Następnie będą tworzyć plan lotu, w którym muszą zmierzyć odległość, obliczyć czas i obrać właściwy kurs. Na koniec w symulatorach lotu będą odbywać w parach misję lotniczą. W czasie zadania będą obserwować i dokumentować wybrane lokalizacje, ustalać priorytety, a po zakończeniu lotu zameldować się u kierownika szkolenia, czyli nauczyciela prowadzącego.

Szkolenie lotnicze i sama misja są oparte o wytyczne i wskazówki opracowane przez Newton Flight Academy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie