REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Najdroższa galeria świata, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Galerii Krakowskiej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 wrz 2018 14:30
Najdroższa galeria świata, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Galerii Krakowskiej
fot. mat. pras.

Po raz pierwszy w Krakowie centrum handlowe zamieni się w prawdziwą galerię sztuki. Zbioru dzieł, które jednocześnie będzie można oglądać w ramach wystawy „Najdroższa galeria świata” nie posiada żadne muzeum na świecie. Kolekcja, która obejmie 20 obrazów o łącznej wartości ponad dwóch miliardów sześciuset milionów dolarów pojawi się w Galerii Krakowskiej w dniach 12-22 września.

REKLAMA

Turkusowa Marylin” autorstwa Andy Warhola, „Rzeź niewiniątek” Petera Paula Rubensa, „Krzyk” Edvarda Muncha, „Madonna z Kądzielą” Leonarda da Vinci, „Portret Doktora Gacheta” i „Zbawiciel Świata” Vincenta Van Gogha to tylko część arcydzieł, jakie zagoszczą w pasażu Galerii Krakowskiej w dniach 12-22 września. W specjalnie zaaranżowanej strefie zostanie zaprezentowanych dwadzieścia obrazów, które swoją wartością wstrząsnęły światem aukcji. Dotychczas ukryte w sejfach, przechowywane w rezydencjach prywatnych kolekcjonerów, na jachtach szejków i w pałacach – zostaną pokazane szerszej publiczności, i to w samym sercu Krakowa. Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się o różnorodności i wysokiej wartości sztuki minionych epok. Zbiór wiernych kopii – wykonanych przez wybitnych artystów tą samą techniką w skali 1:1– będzie opatrzony dokładnym opisem zawierającym informacje o autorze, cenie, historii zakupu i nabywcach, ciekawostkach i losach każdego obrazu, a także wymiarach i technice wykonania pracy.

Obrazy prezentowane w Galerii Krakowskiej zabiorą zwiedzających w świat wielkiej sztuki i nadzwyczajnego kunsztu artystycznego, cenionego i podziwianego nieprzerwanie od lat. Wśród wybitnych nazwisk znajdą się również: Paul Cezanne, Pablo Picasso, Francis Bacon, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Gustav Klimt, Jasper Johns, Pierre Auguste Renoir czy Mark Rothko.

Wystawę „Najdroższa galeria świata” będzie można oglądać w Galerii Krakowskiej w dniach 12-22 września w godzinach otwarcia, tj. od poniedziałku do soboty 9:00-22:00 oraz w niedzielę 10:00-21:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie