×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najlepszy design i autorskie kosmetyki. Stararchitekci zaprojektowali butik dla marki, która chce znów podbić świat

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 cze 2018 13:01
Najlepszy design i autorskie kosmetyki. Stararchitekci zaprojektowali butik dla marki, która chce znów podbić świat
Butik Il Makiage zaprojektowany przez Zaha Hadid Architects, fot. Paul Warchol

Unikalny design, przestrzeń do eksperymentów z makijażem i to tego duża doza luksusu. A wszystko to z myślą o silnych i pewnych siebie kobietach. Takie będą butiki marki Il Makiage zaprojektowane przez Zaha Hadid Architects.

REKLAMA

Opatentowane receptury przez Il Makiage stanowią podstawę kolekcji do makijażu, która składa się z 800 produktów.  - Inteligentne, silne, pewne siebie kobiety - właśnie do nich kierujemy nasze produkty. Ostatnie pięć lat spędziliśmy na opracowywaniu autorskich kosmetyków spełniających wysokie standardy takich kobiet - wyjaśnia Oran Holtzman, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Il Makiage. To właśnie Holtzman, kilka lat temu kupił markę Il Makiage z zamiarem zbudowania globalnej, profesjonalnej marki kosmetycznej.

Najlepsze kosmetyki idą w parze z... najlepszymi architektami, bowiem marka Il Makiage zaprosiła do współpracy pracownię Zaha Hadid Architects. Il Makiage zainaugurowało najnowszą kolekcję kosmetyków z otwarciem pawilonu autorstwa Zaha Hadid Architects w Nowym Jorku. Architekci zostali również zaproszeni do opracowania kolejnych projektów butików dla Il Makiage w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Miami.

Czarno-biała wstążka

Pawilon reinterpretuje tak charakterystyczny motyw dla wszystkich opakowań produktów Il Makiage, czyli wstążkę. Obiekt złożony jest z następujących po sobie czarno-białych "wstążek", które nadają rytm i pewien kontrast wzdłuż całego obiektu. Każda "wstążka" jest lekko obrócona, tak, aby jej położenie względem kolejnej było trochę inne. Dzięki temu pawilon sprawia wrażenie dynamicznego, a także przyciąga wzrok i zachęca do eksploracji wnętrza. Chodziło również o stworzenie zindywidualizowanej przestrzeni, która może stać się własnością każdej klientki odwiedzającej pawilon. Zaś naprzemiennie błyszcząca i matowa podłoga pawilonu to kolejne odniesienie do charakterystycznego opakowania Il Makiage.

- Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe wnętrze dla kobiet do których zwraca się marka Il Makiage ze swoimi produktami - podkreślił Kar-Hwa Ho, architekt wnętrz, Zaha Hadid Architects. - Zindywidualizowana przestrzeń, w której klientka znajdzie wszystko dla siebie, gdzie może wybrać odpowiedni dla siebie makijaż i go zastosować.

Na uwagę zwraca również oświetlenie, które musiało być perfekcyjne, tak samo jak kosmetyki do makijażu oferowane przez Il Makiage. Ciekawie wyglądają podświetlone lustra, które zapewniają również dokładną ocenę kolorów i odcieni kosmetyków.

Zespół projektowy
Projektant: Zaha Hadid Architects (ZHA)
Dyrektor projektu ZHA: Patrik Schumacher
Lider projektu ZHA: Kar-Hwa Ho
Zespół projektowy ZHA w składzie: Olga Yatsyuk, Torsten Broeder, Maren Klasing
Współpracownicy: Ishai Breslauer, Arnon Nir / AR Studio
Projekt graficzny: Nurit Koniak, Natasha Boguslavsky / Studio Koniak
Oświetlenie: Gerardo Olvera / LightIQ
Wykonawca: Idee and Design the Art Factory

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie