×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najnowsza limitowana kolekcja od IKEA: ładna, brzydka, urocza

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 sie 2018 11:18
  • Aktualizacja: 30 sie 2018 11:21
Najnowsza limitowana kolekcja od IKEA: ładna, brzydka, urocza
świecznik fot. mat. prasowe IKEA

Limitowana seria FÖREMÅL powstała jako rezultat współpracy IKEA z jednym z najbardziej uznanych szwedzkich artystów tworzących w szkle i ceramice, Perem B. Sundbergiem. Podkreślająca unikatowość przedmiotów kolekcja zachęca do eksperymentowania oraz tworzenia wnętrz nie tylko funkcjonalnych, ale i wywołujących prawdziwe emocje.

REKLAMA

FÖREMÅL to czwarta kolekcja powstała we współpracy z ikoną szwedzkiego wzornictwa, które IKEA z pasją eksploruje. Nieustanna ciekawość i chęć zrobienia kolejnego kroku naprzód połączyły Pera B. Sundberga i IKEA, nawet jeśli na pierwszy rzut oka marka i buntowniczy artysta nie mają wiele wspólnego. Projektant docenił także demokratyczny aspekt, z którego słynie IKEA – dzięki temu jego prace dotrą do szerszego grona odbiorów.

- Celem wspólnych projektów nie jest patrzenie wstecz, a pchanie IKEA naprzód. Z Perem B. Sundbergiem łączy nas ta sama ciekawość. Naszą motywacją jest chęć kwestionowania ogólnie obowiązujących norm i przyjętych z góry kanonów piękna. Z takim samym zapałem badamy nieznane – mówi Marcus Engman, kierownik ds. wzornictwa w IKEA.

Poprzez kolekcję FÖREMÅL IKEA poszerza horyzonty i otwiera ludzi na cały kalejdoskop nowości. Produkty z serii zaskoczą poczuciem humoru, np. świeczniki w kształcie psa, wyjątkowe pudełka do przechowywania czy świecznik zintegrowany z… tacą. Równie intrygujące formy przybrały wazony – połączenie banana i grzyba kapeluszowego to coś, co trzeba zobaczyć! Niecodziennie wyglądać będą kwiaty w doniczce przedstawiającej czaszkę zwieńczoną koroną. Za pracami artysty kryje się bowiem przesłanie, by nie traktować życia zbyt poważnie. Charakterystycznym aspektem projektów Pera jest także nawiązanie do folkloru oraz analogowe wzory, zainspirowane nieidealną codziennością i nieoczywistym pięknem. Tam, gdzie inni widzą niedoskonałość, on widzi inspirację. Dostępne w kolekcji dywany, poduszki i poszewki są kwintesencją stylu artysty.

Produkty z serii FÖREMÅL to również intrygujący pomysł na prezent, dlatego część z nich zapakowana jest w pudełka gotowe do wręczenia wyjątkowej osobie.

Seria FÖREMÅL dostępna będzie w sklepach IKEA na terenie całej Polski od września br. Krótkoterminowa kolekcja jest limitowana, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach tylko przez kilka tygodni lub do wyczerpania zapasów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie