×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 kwi 2018 16:27
  • Aktualizacja: 16 kwi 2018 16:28
Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego
fot. pixabay.com

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO zostanie otwarta w poznańskiej Galerii Malta. Na 2,5 tys. mkw. powierzchni stanie ponad 100 widowiskowych makiet, których nie można kupić w żadnym sklepie. Organizatorzy zapowiadają też wielką premierę – w Galerii Malta odsłonięte zostaną postaci Anny i Roberta Lewandowskich, zbudowane w skali 1:1.

REKLAMA

- Wystawa z klocków Lego jest ważnym elementem oferty dodatkowej Galerii Malta na wiosnę i lato tego roku - mówi dyrektor centrum Ewa Spychalska. Dajemy naszym klientom możliwość zrobienia udanych zakupów, ale dbamy też o atrakcyjny wachlarz aktywności sportowych i kulturalnych, które zwłaszcza w tym czasie zyskują na atrakcyjności w wyjątkowej lokalizacji Galerii – dodaje.

Wystawa z klocków Lego zostanie podzielona na kilka stref tematycznych. Pierwsza z nich to giganci, czyli super-modele, jak 11-metrowy Air Force One oraz figury inspirowane postaciami bohaterów dziecięcych filmów i kreskówek, jak Thor, Kapitan America oraz 2,5 metrowy Hulk.

Kolejna strefa to Aleja Gwiazd Sportu z najbardziej znanymi polskimi sportowcami. Ich sylwetki z klocków LEGO odtworzone zostały w skali 1:1. W Galerii Malta staną figury Anny i Roberta Lewandowskich, których premierowe sylwetki zobaczą jako pierwsi właśnie mieszkańcy Poznania. Towarzyszyć im będą Rafał Sonik, Tomasz Gollob czy Agnieszka Radwańska.

Będzie też strefa gwiezdnych wojen - ze scenami z kultowego filmu, pojazdami i mieczami świetlnymi oraz Human Body - z drobiazgowym przekrojem układu oddechowego, trawiennego, mózgu czy serca. W strefie historycznej zobaczymy fragmenty ważnych wydarzeń z dziejów Polski, Europy i świata, jak zburzenie Muru Berlińskiego, czy Stan Wojenny oraz wybitne historyczne postaci Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina w skali 1:1.

W strefie architektury na odwiedzających czekać będą m.in. Pałac Kultury i Nauki, stadiony piłkarskie we Wrocławiu i Gdańsku oraz gmach opery w Budapeszcie. Będą też technikalia - z jeżdżącymi kolejkami i nowoczesnymi samochodami.

- Główną ideą wystawy jest sprawne łączenie zabawy i nauki. Dlatego zdecydowaną większość stanowią eksponaty edukacyjne, nastawione na interakcje z odwiedzającymi – mówi Rafał Szymański, twórca i organizator wystawy budowli z klocków Lego.

Wystawie towarzyszyć będzie też Fun Park, gdzie klockami można będzie się bawić, budować pojazdy, liczyć i rysować. Organizatorzy przygotowali również kino edukacyjne, którego głównymi bohaterami są roboty, powstałe z klocków systemowych i technicznych, zaopatrzone w specjalne sensory i mikrokomputery

Wystawa zostanie otwarta 28 kwietnia i dla mieszkańców Poznania dostępna będzie aż do końca lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie