×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Natura była najważniejsza. Zaglądamy do nowego biura spółek Danone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2018 09:00
Natura była najważniejsza. Zaglądamy do nowego biura spółek Danone
Nowa siedziba dwóch spółek Danone: Nutricia Polska i Żywiec Zdrój przy Bobrowieckiej 8 w Warszawie fot. mat. prasowe Danone

Nowa siedziba dwóch spółek Danone: Nutricia Polska i Żywiec Zdrój przy Bobrowieckiej 8 w Warszawie to nowoczesna przestrzeń biurowa, skrojona specjalnie na potrzeby firm. Motywem przewodnim projektu spod kreski Trzop Architekci są elementy inspirowane naturą zapewniające komfort użytkownikom i przyjazny odbiór przestrzeni przez odwiedzających.

REKLAMA

Przestrzeń socjalna rozpoczyna się od wejścia do biura, gdzie gości i pracowników wita strefa recepcji wykonana z naturalnego drewna, mchu oraz materiałów w swych kolorach i strukturze inspirowanych elementami przyrody. W dalszej części biura znajduje się także przestronna strefa wspólna, służąca do mniej formalnych spotkań, integracji pracowników i wypoczynku. Ponadto umożliwiająca współpracę pracowników oraz alternatywę do tradycyjnych miejsc pracy. Przestrzeń biurowa pozwala poczuć się niemal jak na łonie natury, dzięki temu wnętrza tworzą pozytywną atmosferę i możliwość zrelaksowania się.

Dla Danone - w myśl misji niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe - zdrowie jest bardzo ważne. Biurowy wellness odznacza się w nowej siedzibie przy. ul. Bobrowieckiej w Warszawie w wielu aspektach. Nie tylko poprzez propagowanie prawidłowego żywienia i aktywności ruchowej, ale także poprzez zwracanie dużej uwagi na dobre samopoczucie i tolerancję wśród pracowników. Zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko stanowią istotny aspekt w codziennym funkcjonowaniu przestrzeni.

W projekcie nowej siedziby spółek nadrzędne było więc zastosowanie naturalnych i przyjaznych użytkownikom materiałów. Design w oparciu o inspiracje zaczerpnięte w przyrodzie pozytywnie wpływa na samopoczucie, efektywność i kreatywność pracowników. W biurze zaprojektowano ergonomiczne miejsca pracy w towarzystwie żywych roślin, kameralne sale spotkań, kuchnie i coffee pointy, przestrzeń wspólną sprzyjającą integracji oraz reprezentacyjną recepcję, która zainspirowana została przestrzenią parkową.

Strategię biurowej relokacji i konsolidacji opracowali konsultanci z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Do pełnego sukcesu przeprowadzki grupy spółek przyczynili się również pozostali partnerzy strategiczni projektu: Spectra Development jako deweloper budynku, spółka B4PM w roli doradcy technicznego i spółka Reesco jako wykonawca robót fit-out’wych.

Nutricia Polska specjalizuje się w produkcji żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz żywności medycznej. Żywiec Zdrój jest liderem wody butelkowej w Polsce. Obie spółki, obok Danone produkty mleczne, wchodzą w skład grupy spółek Danone.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie