Neon mint to gorący trend kolorystyczny na 2020 rokPropertyDesign.pl - 20-02-2020 11:14


Solidna dawka orzeźwienia pod postacią neonowej mięty to zdecydowany must have tego sezonu. Neo mint, tuż obok classic blue, to jeden z najpopularniejszych kolorów roku 2020.

Pastelowe kolory już od kilku sezonów królują w trendach wnętrzarskich. Po erze pudrowego różu przyszła kolej na neonową mięte - stonowany, ale wyrazisty odcień zieleni. W sposób jednoznaczny kojarzy się ze świeżością i tym, co naturalne, ale równie dobrze odnajdzie się w przestrzeni ultranowoczesnej, w której dominuje wizualny chłód.

Z miętowym akcentem

Kolor neo mint można z powodzeniem wykorzystywać na ścianach, ale doskonale sprawdzi się także w postaci komfortowych mebli wypoczynkowych lub miękkich tekstyliów - poduch, kocy, dywanów. W każdej odsłonie będzie prezentować się świeżo i lekko, dzięki czemu jest to barwa, która doskonale odnajdzie się również w niewielkich wnętrzach. Miętowe mogą być jednak nie tylko ściany, kanapy i dodatki, ale też... meble!

W duecie z różem i złotem

Kiedy neonowa mięta spotyka na swojej drodze pastelowy róż tworzy się duet prawie doskonały. Na tyle spokojny, by nie przytłoczyć wnętrza, a jednocześnie tak wyrazisty, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Jeśli całość dopełnimy jeszcze odrobiną złota możemy mieć pewność, że wszystko będzie idealnie do siebie pasować.