Projekt ławki Meso, jak każdy inny stworzony przez Doki jest wynikiem obserwacji. Obserwacji prowadzonych m.in. w poczekalni przestrzeni biurowej, czy też bazujących na własnych doświadczeniach związanych z aranżacją domowego korytarza. W takich miejscach szukamy wygodnych siedzisk o ciekawym kształcie i wyglądzie. Meso takie jest. Jest odpowiedzią na przełamanie sztampy w projektowaniu poczekalni i korytarza.
Prace nad Meso zajęły projektantom Doki ponad cztery miesiące – od szkicu do pierwszego prototypu. Przez ten okres zastanawiano się nie tylko nad kształtem, ale też rodzajem drewna z jakiego powinna być wykonana ławka. Finalnie wybrano dąb olejowowskowany, naturalny w dotyku.
- Ławka Meso powstała jako obiekt dedykowany do miejsc takich jak poczekalnia czy korytarz przestrzeni biurowej. Taki był pierwszy pomysł. Nie chcieliśmy jednak zrobić typowej ławki, zależało nam na dodaniu jej jeszcze jednej funkcji. W skrzynkach można umieścić czasopism czy dokumenty lub książkę np. dla umilenia czasu oczekiwania - mówi Wojciech Mierzwa z grupy projektowej Doki.
Po odwróceniu kasetki drewnianej tworzy się mały drewniany stolik, na którym możemy położyć przedmioty lub naczynie. Ławka dostępna jest też w wersji bez kasetki, co jeszcze lepiej dopasowuje ją do niektórych przestrzeni domowych. W tym przypadku miejsce kasetki wypełnia standardowy duży moduł tapicerowany.
- Do tego projektu wybraliśmy tapicerkę z wysokiej jakości materiałów firmy Dekoma, wzornik Wool. Zależało nam na wykorzystaniu materiałów, które są odporne na zabrudzenia, ale też dobrze znoszą wielokrotne czyszczenie czy częste użytkowanie – co ma miejsce w przestrzeniach komercyjnych - dodaje Wojciech Mierzwa.
współwłaściciel Biuro Architektoniczne DDJM
Właściciel Kulczyński Architekt
Właściciel, Architekt, Naukowiec Zalewski Architecture Group
Architekt Autorska Pracownia Jacek Krenz
Założyciel Jednacz Architekci
Generalny projektant Perbo-Projekt