REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nietypowy second-hand otworzy się w Blue City. Można tam kupić i sprzedać ubrania

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 sie 2022 09:26
Nietypowy second-hand otworzy się w Blue City. Można tam kupić i sprzedać ubrania
Koncept Re_store ma na celu przybliżenie klientom Blue City idei wtórnego obiegu odzieży, jej recyklingu oraz odpowiedzialnej konsumpcji, fot. Unsplash

W warszawskim centrum handlowy Blue City rozpocznie działalność koncept Re_store, w którym będzie można kupić i sprzedać używane ubrania. W centrum handlowym stanie również smart kontener na odzież do oddania w zamian za vouchery.

REKLAMA

  • Nietypowy second-hand otworzy się w Blue City.
  • W warszawskim centrum handlowym będzie można kupić, ale i sprzedać swoje używane ubrania.

Koncept Re_store ma na celu przybliżenie klientom Blue City idei wtórnego obiegu odzieży, jej recyklingu oraz odpowiedzialnej konsumpcji. Oprócz codziennie odświeżanej oferty, w sklepie znajdzie się przestrzeń do odsprzedaży nieznacznie używanych lub nowych ubrań za gotówkę lub vouchery na zakup odzieży używanej w sklepie Re_store i na restore.com.pl.

W Blue City zostanie udostępniony smart kontener do przyjmowania niepotrzebnych ubrań i akcesoriów modowych, które Re_store wprowadzi w drugi obieg lub przeznaczy do recyklingu. Re_store ma w swojej ofercie również usługi RaaS (resale as a service). Pozyskana odzież po sortowaniu i oczyszczeniu będzie sprzedawana w sklepach sieciowych marek fashion jako „side by side”. 

Sklepy z ubraniami z odzysku stają się coraz popularniejsze. Kupując w nich odzież, nie tylko popieramy ideę „zero waste”, ale mamy szansę na zdobycie czegoś oryginalnego i jeszcze na tym zaoszczędzić. Rośnie też nasza świadomość ekologiczna na temat drugiego życia odzieży. Nasz nowy najemca Re_store doskonale wpisuje się w ten trendi potrzeby – mówi Anna Gut, dyrektor ds. wynajmu Blue City.    

Działalność Re_store niesie za sobą przesłanie, aby nie przetrzymywać w szafach ubrań, w których nie chodzimy, ale też nie wyrzucać ich do śmieci. Warto umieścić je w kontenerze, oddać na cele charytatywne, wymienić, przekazać znajomym lub sprzedać. 

Re_store jest przykładem innowacyjnych działań z obszaru zrównoważonej mody.  Naszą ofertę kierujemy do świadomego konsumenta, któremu na sercu leży przyszłość naszej planety. Zbyt wiele niechcianych ubrań trafia do kosza, mimo że 95 proc. z nich nadaje się do ponownego użytku lub poddania procesom recyclingu – mówi Mariusz Pniewski, założyciel i współwłaściciel konceptu Re_store.

Re_store zajmie powierzchnię 177 mkw. na poziomie -1. Otwarcie sklepu jest planowane na 16 sierpnia 2022 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie