REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niezwykła wystawa warszawskiej ASP w biurowcu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 cze 2019 10:17
Niezwykła wystawa warszawskiej ASP w biurowcu
Stanuch, Chimeryzm, fot. mat. prasowe

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę Imaginarium stworzoną przez studentów Pracowni nr 5, Wydziału Grafiki. Prace wykonane pod kierownictwem prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej zaprezentowane zostaną w przestronnym patio kompleksu Wola Center. Biurowiec należący do LC Corp SA to miejsce, w którym swoje prace prezentowali już studenci Wydziału Malarstwa oraz Rzeźbiarstwa ASP.

REKLAMA

Wystawa „IMAGINARIUM” to odpowiedź grupy studentów na zadanie opisane słowem: „Hybryda”. To podróż po tajemniczych obszarach świata wyobraźni, odkrywanych i opisanych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj. Od niepamiętnych czasów ludzie za pomocą różnych form wyrazu przedstawiali dziwne, fantastyczne zwierzęta. Syreny, smoki czy właśnie hybrydy pojawiają się w mitach i legendach wszystkich kultur i cywilizacji. Młodzi artyści w swoich pracach prezentowanych na wystawie, często sięgali do obrazów z przeszłości, na które nakładało się ich wyobrażenie i wiedza o świecie współczesnym.

Sceneria, w której prace zostaną zaprezentowane to klimatyczne patio Wola Center o powierzchni 1000 mkw. Charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego. Zostały one ustawione pod różnymi kątami, aby stworzyć niesamowity efekt struktury kryształu zamkniętego szklanym sklepieniem o nowoczesnej formie.

- Patio Wola Center stało się cenionym miejscem prezentacji dzieł sztuki. Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy naszej firmy z warszawską ASP. Dzięki kolejnym wystawom, które są tutaj prezentowane możemy czerpać ogromną przyjemność z codziennego obcowania z dziełami tworzonymi zarówno przez młodych, aspirujących artystów jak i cenionych, doświadczonych twórców - mówi Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp SA. – Jesteśmy pewni, że rozpoczynająca się wystawa Wydziału Grafiki zachwyci odwiedzających, podobnie jak wcześniejsze ekspozycje Pracowni Ceramiki, a także Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP wystawiane w tym miejscu. Mamy nadzieję, że udana współpraca ASP i LC Corp SA, przyczyni się do popularyzacji i rozwoju sztuki reprezentowanej przez przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych – dodaje Tomasz Wróbel.

Na wystawie „IMAGINARIUM” zaprezentowanych zostanie dwanaście wybranych opowieści zrealizowanych w różnych technikach graficznych: klasycznej akwaforcie, akwatincie, przedruku anastatycznym, linorycie, odprysku, a także druku cyfrowym.

- Grafika artystyczna jest środkiem wyrazu o imponującej historii i ważnym miejscu we współczesnej kulturze. Polska grafika od dawna zajmuje wyjątkową pozycję w międzynarodowym środowisku artystycznym, czego dowodem są liczne nagrody i obecność polskich prac graficznych na międzynarodowych konkursach i przeglądach artystycznych. Na istniejący potencjał w tej dziedzinie miała wpływ tradycja przedwojennej polskiej szkoły grafiki - mówi Prof. Agnieszka Cieślińska-Kawecka, prowadząca pracowni nr 5 Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. I dodaje: To wówczas środowisko warszawskiej grupy - Stowarzyszenie Polskich Artystów Grafików RYT w latach 1926 -1939 nadawało ton artystycznemu życiu w kraju. Realizując z dużym powodzeniem w 1933, 1936 roku pierwsze cykliczne Międzynarodowe Wystawy Drzeworytu, które przerwała II Wojna Światowa. Od 1966 roku tradycje te kontynuuje znane i cenione na całym świecie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Pracownia nr 5 Grafiki Warsztatowej swoim programem, stara się wpisywać zarówno w tradycje jak i współczesne dążenia w dziedzinie grafiki artystycznej.

Uroczysty wernisaż z udziałem władz uczelni, autorów oraz gości odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 16:00 w patio Wola Center. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie