Nowa holenderska marka na polskim rynku. Design, który prowokujePropertyDesign.pl - 18-02-2020 12:24


Przyciągające uwagę, bardzo dekoracyjne i na tyle wyjątkowe, że wykreują niepowtarzalne wnętrze z charakterem - takie są meble i dodatki Bold Monkey, nowej holenderskiej marki, która właśnie pojawiła się na polskim rynku. Za produkty Bold Monkey odpowiada zespół projektantów, kierowany przez Richarda Halberstadta, cenionego holenderskiego designera, który działa na rynku od ponad 20 lat.

Meble, lampy, dekoracje i dywany firmy Bold Monkey mają tak fantazyjne formy, nietuzinkowe zdobienia i bajeczne barwy, że nie są propozycją dla każdego. Stolik z blatem, który wspiera się na czarnej pumie, lampa na podstawie w kształcie ptasiej łapy czy złoty krokodyl z obrożą na szyi z pewnością natomiast zachwycą miłośników ciekawego wzornictwa, a także ludzi kochających oryginalność i poszukujących odbiegających od sztampy elementów wyposażenia wnętrz. I to właśnie do takich artystycznych dusz oferta marki jest adresowana.

Indywidualistów powinna też ucieszyć wiadomość, że Bold Monkey (marka dostępna w dutchhouse.pl) nieustannie uzupełnia swoją kolekcję produktami wypuszczanymi w limitowanych seriach po 100 sztuk, sprzedawanych na całym świecie. Jest więc mało prawdopodobne, że zobaczą u znajomych szafkę czy lampę taką samą jak ich. Co więcej, te unikatowe rzeczy, chociaż wyglądają na bardzo drogie, nie kosztują zbyt wiele! To w dziedzinie designu nie zdarza się często.

Za produkty Bold Monkey odpowiada zespół projektantów, kierowany przez Richarda Halberstadta, cenionego holenderskiego designera, który działa na rynku od ponad 20 lat. Zgromadzonych wokół niego twórców łączy nieco żartobliwe podejście do projektowania i przedkładanie nad powagę w wystroju zabawy formami, kolorami i stylami, przy czym funkcję przedmiotów traktują oczywiście priorytetowo. Zgodnie też preferują ekscentryczną estetykę, a ze wszystkich konwencji aranżacyjnych najbliższy ich sercom jest maksymalizm i przyświecające mu motto „więcej znaczy więcej”. Jak sami mówią, projektowane przez nich sofy, krzesła czy stoły to nie tylko meble, ale i artystyczne obiekty, które prowokują oceny i przeróżne interpretacje, stając się pretekstem do rozmowy, co na rodzinnych spotkaniach może się okazać nieocenioną zaletą.