REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa instalacja artystyczna na dworcu Łódź Fabryczna

  • Autor: UM Łódź
  • 10 paź 2018 13:20
Nowa instalacja artystyczna na dworcu Łódź Fabryczna
fot. ŁCW

400 kg i 25 mkw. - tyle waży i zajmuje przestrzeni ogromna, przeskalowana poduszka, która została ustawiona na terenie dworca Łódź Fabryczna. To nowa instalacja artystyczna, która powstała w ramach projektu "Przecieki sztuki" organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.

REKLAMA

Na dworcu Łódź Fabryczna, przy kasach biletowych (wejście od ul. Kilińskiego), oglądać można nową instalację artystyczną przypominająca przeskalowaną poduszkę o wymiarach 5x5 metrów. Została ona zrealizowana z myślą o interakcji z odbiorcą, a przechodnie mogą z niej korzystać jak ze zwykłej poduszki w oczekiwaniu na pociąg lub autobus. Autorką instalacji jest Aleksandra Mitrenga, studentka III roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 

- Celem tego projektu było stworzenie miejsca do relaksu, o który ciężko w środku dużego miasta. Mam nadzieję, że zwiedzający moją instalację będą mogli nie tylko zakosztować odrobiny sztuki, ale również odpocząć od miejskiego zgiełku czy trudów podróży - mówi Aleksandra Mitrenga.

"Poduszka" to realizacja artystyczna, która powstała w ramach III edycji "Przecieków sztuki" - projektu artystycznego organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Jego celem jest umożliwienie młodym, nieznanym szerzej artystom tworzenia obiektów lub wydarzeń artystycznych umiejscowionych bezpośrednio w łódzkiej przestrzeni publicznej. 

- Projekt ma na celu rozwinięcie wyobraźni plastycznej na temat sposobu myślenia
o elementach przestrzeni publicznej jako medium dla działań artystycznych. Dzięki niemu twórcy mogą wykazać się kreatywnością na rozmaitych polach, czyli przygotować instalacje artystyczne, rzeźby, happeningi, realizacje site-specific etc. - mówi Aleksandra Ignasiak, kurator projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie