Nowa knajpka w Parku Starego Browaru. W stylu tapasPropertyDesign.pl - 10-05-2019 09:49


Niewielki budynek na skraju Parku Starego Browaru w Poznaniu ponownie ożył. W pawilonie o powierzchni prawie 50 mkw. otwarto Kwiaciarnię Bistro & Bar - autorską knajpkę w stylu tapas. Właścicielami konceptu są młodzi restauratorzy z Poznania, Marta Kunicka-Łożykowska i Kacper Łożykowski, założyciele popularnego wakacyjnego pop-upu Burger KONT.

Budynek zlokalizowany jest w Parku Starego Browaru u zbiegu ulic Ogrodowej i Ratajczaka. Założyciele Kwiaciarni Bistro & Bar interesowali się nim od dawna. - Ten budynek wpadł mi w oko już wiele lat temu, gdy jako studentka architektury pracowałam w dziale technicznym Starego Browaru - wspomina Marta Kunicka-Łożykowska. W ścisłym centrum miasta ciężko o klimatyczny restauracyjny ogródek, a co dopiero o ogródek w pięknym, zadrzewionym parku.

Łożykowscy dokonali modyfikacji w strukturze budynku. Powstało nowe wejście od strony parku, powiększono okna. Wypełniona naturalnymi roślinami przestrzeń lokalu i nazwa konceptu są nawiązaniem do kwiaciarni, która działała w tym miejscu przez długie lata. Lokal urządzono prostymi meblami. Charakteru wnętrzu Kwiaciarni Bistro & Bar nadaje, oprócz wszechobecnych roślin, kolorystyka ścian, pomalowanych w świeże pastelowe odcienie różu i pistacjowej zieleni. Modnym akcentem jest obłożona kafelkami lada. Autorką całego projektu jest sama Kunicka-Łożykowska, która oprócz działalności na polu gastronomii prowadzi QNA Studio - pracownię architektury wnętrz.

Profil lokalu inspirowany jest knajpami w stylu tapas. Chcielibyśmy, aby nasz lokal tętnił życiem przez cały dzień, jak na południu Europy - mówi Kunicka-Łożykowska. Od rana serwujemy śniadania i brunche z darmową kawą z przelewu. Wieczorem proponujemy klientom wino i piwo z nalewaków w towarzystwie autorskich potraw o małych gramaturach - dodaje. Twórcami menu są również założyciele lokalu.