×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa marka elastycznych biur w Gdańsku. Wnętrza zainspirowane Laboratorium Dextera

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 wrz 2022 11:56
  • Aktualizacja: 02 wrz 2022 11:59
Nowa marka elastycznych biur w Gdańsku. Wnętrza zainspirowane Laboratorium Dextera
Wnętrza nowych biur flex w Gdańsku, collab, fot. mat. prasowe Torus

W gdańskim biurowcu spod kreski trójmiejskiego oddziału APA Wojciechowski, Format, ruszyły nowe biura flex. Wnętrza zaprojektowało Roark Studio, które inspirowało się Laboratorium Dextera.

REKLAMA

  • W biurowcu Format w Gdańsku otworzył się collab - nowa marka elastycznych powierzchni biurowych stworzona pod szyldem firmy deweloperskiej Torus.
  • W parterze budynku przygotowano 260 stanowisk pracy dostępnych w różnych wariantach podziału, ponadto z jedną większą powierzchnią dla blisko 90 osób.
  • Pracownia Roark Studio przygotowała nietuzinkowy projekt aranżacji wnętrz inspirowany serialem Laboratorium Dextera.

Flexowe laboratorium

Collab wystartował z początkiem września. Zlokalizowany jest w parterze biurowca Format, gdzie przygotowano 260 stanowisk pracy, a różnej wielkości moduły pomieszczą od 2 do nawet 37 osób. Zaprojektowano również specjalną, wydzieloną przestrzeń z własnym wejściem i serwerownią, która docelowo pomieści 86 pracowników - w segmencie flexów jest to oferta dla dużego klienta. Collab zapewnia niezawodną infrastrukturę IT klasy biznes z symetrycznym łączem, jednocześnie oferuje dedykowane rozwiązania dla podmiotów z własnym dostawcą IT.

collab_wizualizacja 06.jpg
collab_wizualizacja 06.jpg

Pracownia Roark Studio przygotowała nietuzinkowy projekt aranżacji wnętrz inspirowany serialem Laboratorium Dextera, i ten laboratoryjny klimat czuć dosłownie wszędzie. Meble z segmentu premium i w szwedzkim designie - biurka z regulowaną wysokością blatów czy najnowsze na rynku, ergonomiczne fotele - dostarczyła firma Kinnarps. Osoby – przedsiębiorcy czy podmioty gospodarcze mogą adresowo zarejestrować działalność w budynku.

Dobra architektura  i lokalizacja

Biurowiec Format, w którym otworzył się collab, zlokalizowany jest w biznesowej części Gdańska, na granicy Oliwy i Przymorza. Budynek ma 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu to blisko 16 tys. m kw. Jest świetnie skomunikowany – znajduje się w sąsiedztwie dworca PKP/SKM Oliwa, zapewniając komfortowy i szybki dojazd do pracy zarówno mieszkańcom Gdańska, jak i Sopotu, Gdyni czy okolicznych miejscowości. Kursują tam również pociągi dalekobieżne, np. Pendolino, co czyni to miejsce łatwo dostępnym także z perspektywy innych miast w Polsce.

Firma Torus planuje wybudować jeszcze dodatkowe, bezpośrednie przejście na peron, co jeszcze bardziej podniesie komfort dojazdów i podróżowania. W praktyce oznaczać to będzie, że wysiadając np. z kolei miejskiej, w niespełna minutę będzie się w biurze.

Biurowiec ma dużą liczbę miejsc parkingowych - łącznie 396, a także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów (miejsca postojowe na zewnątrz budynku i specjalne strefy na parkingach podziemnych, ponadto szatnie z prysznicami i szafkami).

W planach jest także stworzenie zewnętrznej strefy sportowej – boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę. Format zaprojektowany został przez Trójmiejski Oddział pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Mixed-use w sąsiedztwie

Firma Torus zakupiła niedawno sąsiedni teren, gdzie na pofabrycznym terenie planuje zrealizować wielofunkcyjną inwestycję, co jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność tej lokalizacji.

- Collab to nie tylko świetna oferta biur i stanowisk pracy, ale też wyjątkowej lokalizacji, z okolicą, która w najbliższych latach będzie się zmieniać. Kolejna inwestycja Torusa, tuż obok Formatu, jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność miejsca i stworzy kolejne możliwości rozwoju, także z perspektywy elastycznych powierzchni biurowych – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający collab. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie