REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowa wystawa multimedialna podbija serca na Dolnym Śląsku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sty 2018 14:05
Nowa wystawa multimedialna podbija serca na Dolnym Śląsku
Wystawa Głogów, fot. Urząd Miejski w Głogowie
Nowa wystawa multimedialna podbija serca na Dolnym Śląsku
Nowa wystawa multimedialna podbija serca na Dolnym Śląsku

Interaktywna, choć niewielka – taka jest najnowsza ekspozycja stała w Bloku Koszarowym w Głogowie „Historia Twierdzy Głogów”. Od stycznia br. mieszkańcy mogą zwiedzać nową atrakcję turystyczną przygotowaną przez firmę New Amsterdam.

REKLAMA

Pierwszego dnia wystawę odwiedziło aż 400 mieszkańców miasta. Nowa ekspozycja, poświęcona historii Twierdzy Głogowskiej, zlokalizowana jest przy Centrum Informacji Turystycznej w historycznym Bloku Koszarowym z połowy XVIII wieku. Plany na jego zagospodarowanie były snute już od 2013 roku. W nowej przestrzeni zaplanowano powstanie wystawy prezentującej historię wojska i militariów na terenie Głogowa.

Przetarg na dostarczenie oraz aranżację wnętrza Bloku Koszarowego pod wystawę wygrała krakowska firma New Amsterdam. Zwiedzający ekspozycję mogą zapoznać się z historią fortyfikacji z regionu nie tylko za pomocą plansz edukacyjnych. Ekspozycja w Głogowie wypełniona jest elementami interaktywnymi, jak stanowiska multimedialne, historyczne gry logiczne i zręcznościowe, w których widz wciela się w rolę kanoniera czy też aktywizujące zabawy.

Zwiedzający mogą skorzystać z wirtualnej przymierzalni strojów wojskowych oraz przeistoczyć się w mieszkańca koszar, a pamiątkowe zdjęcie udostępnić w sieci. Drugą dużą atrakcją jest interaktywna strzelnica, w którą wyposażono wystawę. Zwiedzający mogą ćwiczyć swoją celność za pomocą broni, z jakiej przed laty korzystali głogowscy żołnierze. Repliki broni połączone są z multimedialną projekcją, dzięki czemu zabawa staje się bardziej realistyczna.

New Amsterdam jest odpowiedzialny również za opracowanie szczegółowego scenariusza zwiedzania ekspozycji, grafik i tekstów na wystawie w trzech wersjach językowych oraz systemu do zarządzania ekspozycją.

Projekt ekspozycji stałej w Bloku Koszarowym w Głogowie był realizowany od lipca do października 2017 roku. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 15 stycznia 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie