REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Pobudza myślenie, bawi i wprowadza w tajniki nauki

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2018 12:23
fot. pixabay.com

Nowa edukacyjna wystawa zatytułowana "To takie proste" została otwarta w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Ekspozycja ma charakter interaktywny - pobudza myślenie, bawi i wprowadza w tajniki nauki.

REKLAMA

"Liczymy na obecność i zainteresowanie naszą wystawą indywidualnych osób oraz rodzin i grup młodzieży szkolnej. Zorganizowane grupy mogą zwiedzać tę wystawę z naszym przewodnikiem - animatorem i wtedy przekaz jest dostosowany do ich oczekiwań i do poziomu ich percepcji. Natomiast osoby dorosłe zwiedzają wystawę indywidualnie" - powiedziała PAP kierowniczka Działu Edukacji i Obsługi Wystaw Angelika Wołczyk.

W ramach ekspozycji "To takie proste" organizatorzy przygotowali 26 interaktywnych - edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy; są to: strefa "główka pracuje" - umożliwiająca podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek; "mechaniczny plac zabaw" - umożliwiający poznanie wybranych praw i zasad mechaniki; "pomyśl, zrozum, zrób" - związana z majsterkowaniem; strefa "techno świat" - w której można zapoznać się z nowoczesnymi technologiami.

Na zwiedzających czekają liczne interaktywne eksponaty, które m.in pomagają rozwinąć pamięć krótkotrwałą, wspomagają logiczne myślenie i zdolności manualne, a także wprowadzają w podstawowe teorie i zagadnienia naukowe: prawo Pascala, zasady dynamiki Newtona, możliwości transplantologii. Jest także specjalny symulator, w którym można odbyć wyścig pojazdem przyszłości.

Przesłaniem ekspozycji jest zdanie "Sprawdź, czy masz żyłkę naukowca i konstruktora. Zdobądź wiedzę tylko z pozoru +nie taką prostą+".

Wystawa przyjechała z toruńskiego "Młyna Wiedzy"; w Krakowie będzie dostępna do 16 grudnia, a można ją zwiedzać w ramach biletu wstępu do Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie