REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowe biuro Savills. Zobacz, jak się pracuje na 30. piętrze Q22

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 gru 2017 14:20

Firma Savills przeniosła swoją warszawską siedzibę do nowego biura w budynku Q22. Biuro to połączenie brytyjskiej elegancji z minimalistycznym skandynawskim designem. Savills w zakresie projektu architektonicznego współpracował z firmą Workplace Solutions.

REKLAMA

Wzorem głównej siedziby Savills w Londynie, biuro polskiego oddziału zostało podzielone na strefę klienta oraz strefę dla pracowników. Część dostępna dla gości i klientów Savills składa się z pięciu sal konferencyjnych z widokiem na panoramę Warszawy. Dzięki współpracy firmy z galeriami sztuki ściany wzdłuż głównego korytarza zdobią dzieła polskich artystów.

- W związku z dynamicznym rozwojem Savills w Polsce potrzebowaliśmy nowego, większego biura. Nasz wybór padł na zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy wieżowiec Q22. Budynek ten zdobył wiele prestiżowych nagród za najlepszy obiekt biurowy 2016 r. w Polsce. Chcieliśmy, aby nasze nowe biuro odzwierciedlało zmian, jakie zaszły w firmie i podkreślało rosnąca pozycję Savills na rynku – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska.

Elegancka i stonowana aranżacja biura odpowiada charakterowi profesjonalnych usług dla biznesu, jakie świadczy firma Savills. Przyjęta koncepcja zakładała świadomą rezygnację z popularnych na rynku rozwiązań, które jednak nie przystawały do tożsamości firmy i nie korespondowały z oczekiwaniami pracowników. W biurze Savills nie zastosowano tym samym ruchomych stanowisk pracy, czy stref relaksu w postaci tzw. playroom-ów. Postawiono na estetykę i funkcjonalność, która pozwala na komunikację i współpracę w ramach open space-u, jak i umożliwiają prace w skupieniu w wewnętrznych salkach.

Nieszablonowym elementem wystroju jest punkt do wymiany książek pomiędzy pracownikami oraz wewnętrzna kuchnia z przesuwnymi szklanymi ścianami. Dzięki nim możliwe jest wygospodarowanie przestrzeni na potrzeby seminariów dla klientów lub na tzw. town hall meetings, czyli wewnętrzne spotkania sprzyjające integracji zespołu.

Za koordynację procesu zmiany lokalizacji biura Savills oraz aranżacji powierzchni biurowej odpowiadał wewnętrzny dział Zarządzania Projektami, który podobne usługi świadczy również dla klientów firmy. Zespół w zakresie projektu architektonicznego współpracował z firmą Workplace Solutions. Pracownia jest autorem m.in. biura Grupy Allegro, które wybrane zostało najlepsza aranżacją biurową 2017 r. w Polsce w jednym z popularnych konkursów branżowych.

Każdy, kto chce na własne oczy przekonać się jak pracuje się na 30. piętrze jednego z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w Polsce może zapoznać się z filmem prezentującym proces aranżacji biura Savills oraz wirtualnym spacerem dostępnym w usłudze Google Street View.

 

Biuro Savills ma powierzchnię ok. 1080 mkw. i znajduje się przy Al. Jana Pawła II 22 w Warszawie. Deweloperem budynku Q22 jest Echo Investment. Właścicielem nieruchomości jest firma Invesco Real Estate European Fund.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie