×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe marki, nowa przestrzeń i nowe otwarcie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 25 cze 2018 15:25
  • Zaktualizowano: 25 cze 2018 15:28
Nowe marki, nowa przestrzeń i nowe otwarcie
fot. Atelier Mesmetric

Warszawski showroom Mesmetric jest adresem, który znają miłośnicy światowego designu. Atelier właśnie otwiera kolejny, ważny rozdział swojej historii. Na dwukrotnie powiększonej, blisko 600-metrowej przestrzeni prezentuje całkowicie nową ekspozycję.

REKLAMA

Atelier Mesmetric znajduje się w pięknych, postindustrialnych przestrzeniach Starej Fabryki Koronek przy ul. Burakowskiej w Warszawie. Showroom został założony przez Helenę Raczyńską-Pachut i Wiolettę Lenczowską blisko 10 lat temu. Od początku właścicielki postawiły na edukację – uruchomiły witrynę internetową z bogatymi opisami (dziś przeszło 10 tysięcy) produktów, staczając walkę o transparentność cenową, czy zabierając głos w zakresie nieetyczności podróbek. Mesmetric jako pierwszy promował wzornictwo skandynawskie na polskim rynku. Z czasem, po burzliwym okresie dojrzewania, jego profil ewoluował, a portfolio ograniczyło do precyzyjnie dobieranych marek. Dziś styl Mesmetric definiują: ponadczasowa elegancja (B&B Italy, Poliform), design z pasją (Vitra), najlepsze rzemiosło (Giorgetti) połączone z nutką mody (Gubi) czy ekstrawagancji (Moooi) oraz selekcja unikalnego oświetlenia (KAIA, Rakumba, Astep, CTO Lighting).

- Ciekawość i fascynacja siłą sprawczą designu, tego, jak oddziałuje na nasze życie, zawiodły nas ku najlepszym światowym markom, ponieważ to tu, nigdzie indziej, spotykają się talenty z biznesem skłonnym inwestować w nowatorskie wizje – mówi Helena Raczyńska-Pachut, współwłaścicielka Atelier. - Będąc partnerem najlepszych, mamy okazję być blisko zmian, powstawania nowych filozofii piękna czy wręcz lifestylu. Marką, która jest najnowszą i najdłużej wyczekaną w naszym portfolio, spełnieniem naszego ogromnego zawodowego marzenia jest B&B Italy, które już oficjalnie możemy reprezentować na polskim rynku – dodaje Wioletta Lenczowska.

Na powiększonej, pozwalającej odbyć niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni ekspozycji Mesmetric znajdziemy kultowe projekty B&B Italy, marki która od lat w swoich kolekcjach konsekwentnie interpretuje współczesną kulturę poprzez produkcję mebli najwyższej klasy, zaprojektowane we współpracy z gwiazdami światowego wzornictwa. Jedną z nich jest Patricia Urquiola, która specjalnie dla B&B stworzyła serię Husk. Ikoniczny fotel z podnóżkiem, krzesło czy sofa, które możemy podziwiać i testować w Mesmetric zostały zaprojektowane, by uzmysłowić, czym jest wygoda absolutna. Konstrukcja mebli jest przykładem możliwości technologicznych i badawczych B&B – rama z hireku charakterystyczna dla kolekcji została wyściełana poduszkami podzielonymi na fragmenty, podkreślające ergonomiczny profil siedzisk. Inny projekt designerki, któremu można przyjrzeć się bliżej na Burakowskiej jest sofa Tuffy-Time, model, który przyniósł marce olbrzymi sukces. Modularny system jest zaprojektowany wokół otomany, bazującej na stylu chesterfield i capitonné i doskonale oddaje mobilnego ducha współczesności. Do bazowego elementu dołącza się elementy z podłokietnikami, tworząc konfiguracje dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dyrektorem kreatywnym B&B Italy jest Antonio Citterio - czołowa postać włoskiego przemysłu meblarskiego. System siedzisk Ray obecny w Mesmetric, który wykreował, to esencja ponadczasowej klasyki. Dwie głębokości, duże możliwości kompozycyjne i piękne detale, takie jak charakterystyczny szew biegnący wzdłuż profili obicia, zapewniają, że jest jednym z wnętrzarskich bestsellerów.

W Mesmetric pojawiają się także projekty precedensowe w historii B&B Italy oraz ciekawe nowości. Do pierwszych można zaliczyć sofę Saké, która jest pierwszą i jedyną rozkładaną kanapą w portfolio włoskiej marki. Saké wyznacza początek współpracy B&B Italia z Piero Lissonim i stanowi nowoczesny, harmonijny system o pięknej geometrii. Jeśli zaś mówimy o całkowitych nowościach, nie sposób nie dostrzec fenomenalnych luster Madison zaprojektowanych przez Monicę Armani. Szczególnie pieczołowicie zaprojektowano ich ramy, wykonane z malowanego na brąz lub róż poliuretanu.

Dzięki nowej ekspozycji przekonujemy się, że B&B to także meble fenomenalne meble outdoor’owe. Kolekcja Erica zaprezentowana w otoczeniu soczystej zieleni demonstruje niekonwencjonalne zestawienie materiałów. Elementy z malowanego aluminium zostały w niej połączone z miękkimi poduszkami i lekką plecionką, tworząc formy idealnie pasujące i do przydomowego ogrodu oraz miejsc publicznych i hoteli.

Zorganizowane w sceny z życia prezentacje produktów B&B Italy urozmaica sztuka współczesna. „Odwiedzając wiele pięknych domów, ubolewamy z powodu pustych ścian, które czekają na zapełnienie ich życiem, emocjami i kolorem. Stąd nasza kooperacja z doświadczonymi art consultantkami z Aurabilii, dzięki której nasi klienci znajdą w Mesmetric piękne prace o udokumentowanej wartości inwestycyjnej” – mówi Helena Raczyńska-Pachut. Sztuka dopełnia nową misję Mesmetric i pokazuje, że o wnętrzach myśli się tu wielowymiarowo, a luksus traktuje nie tylko jako kolekcjonowanie pięknych przedmiotów, ale także doświadczeń i emocji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie