Nowe miejsce dla fanów gier komputerowych. Niebawem wielkie otwarciePropertyDesign.pl - 24-06-2020 14:03


Już 26 czerwca br. w Galerii Metropolia odbędzie się wielkie otwarcie Kinguin Esport Lounge, czyli świątyni dla graczy i esportowców, miejsca jakiego w Polsce jeszcze nie było. Kinguin Esport Lounge jest miejscem przeznaczonym dla streamerów, youtuberów, komentatorów i przede wszystkim wszystkich fanów szeroko pojętego esportu i gier komputerowych. To również miejsce dla regularnych graczy, w którym będą mieli możliwość przetestowania gier na najnowszym sprzęcie, czy spotkania się w większym gronie i wspólnego grania w ulubione tytuły.

Kinguin Esport Lounge to pierwsze tego typu miejsce oferujące wyposażenie na poziomie najlepszych gaming housów na świecie. Zajmie on powierzchnię ponad 500 mkw. i zasili mocno rozwijająca się na poziomie +2 strefę rozrywkową Galerii Metropolia w Gdańsku.

Na terenie Kinguin Esport Lounge dostępne są 4 bootcampy, czyli specjalne pokoje umożliwiające przeprowadzanie treningów oraz rozgrywek gamingowych na najlepszym dostępnym na rynku sprzęcie. Miejsce wyposażone jest w 74 najwyższej jakości stanowiska komputerowe, konsole - PlayStation 4 oraz specjalną strefę dla fanów gier planszowych. Dzięki umieszczeniu w obiekcie 155- calowego ekranu będzie również możliwość spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi na oglądaniu transmisji rozgrywek esportowych oraz wydarzeń sportowych. Na miejscu nie zabraknie także strefy gastronomicznej z autorskim menu, dzięki któremu będzie możliwość spędzenia całego dnia na dobrej zabawie, bez konieczności przenoszenia się poza teren kompleksu. W nowo otwartym obiekcie znajdziemy także strefę dla dzieci i młodzieży, strefę extreme, wspomniane wcześniej 4 bootcampy, strefę dla streamerów i twórców, szafki na plecaki i hulajnogi, a także ścianę sławy z artefaktami od najlepszych drużyn esportowych świata.

Jak zapowiadają przedstawiciele Kinguin, w kolejnych dniach po otwarciu planowane są turnieje, w pierwszej kolejności w grę FIFA20, a następnie Counter Strike: Global Offensive. Kinguin Esport Lounge będzie także uczestniczyć w testach oraz premierach gier i sprzętu czołowych producentów.