REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne kino, centra fitness i strefy coworkingowe. Deweloperzy inwestują w rozrywkę i rekreację

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 cze 2018 14:01
Nowoczesne kino, centra fitness i strefy coworkingowe. Deweloperzy inwestują w rozrywkę i rekreację
fot. mat. prasowe

Według raportu Colliers International nowo powstające inwestycje handlowe przeznaczają około 15-20 proc. swojej oferty na rozrywkę, rekreację i gastronomię. Jeszcze kilka lat temu współczynnik ten wynosił 5-7 proc. Prawie co 10. Polak regularnie z niej korzysta.

REKLAMA

Zarządcy centrów handlowych decydują się obecnie na liczne udogodnienia rozrywkowe i rekreacyjne takie jak: wprowadzenie obszarów o funkcji edukacyjnej (przedszkola, świetlice środowiskowe, biblioteki), punktów z instytucji kultury i sztuki (sceny teatralne, oddziały muzeum, przestrzenie wystawiennicze) czy nawet przestrzeni wzbogaconych o technologię VR (Time machine minigolf). Należy jednak pamiętać o tym, że zapotrzebowanie klientów różni się w zależności od wielkości miasta.

- Rozwój oferty rozrywkowej i rekreacyjnej jest przyszłością centrów handlowych. Już niemal 40% klientów przybywa do galerii nie tylko po to, aby skorzystać z oferty handlowej, ale również po to, aby spotkać się ze znajomymi i ciekawie spędzić czas. Podczas jej planowania priorytetem jest jednak szczegółowa analiza rynku, która pozwoli poznać oczekiwania mieszkańców danego miasta. Może okazać się bowiem, że koncept rozrywkowy, który jest atrakcyjny dla klientów większego miasta nie sprawdzi się w innej lokalizacji. Warto szukać elementów, które będą wyróżniały centrum handlowe wśród konkurencji i jednocześnie odpowiadały na potrzeby klientów – komentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A.

Unikatowa oferta to podstawa

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia, którego otwarcie nastąpi już w I połowie 2019 dopełni proces rewitalizacji historycznej zabudowy miasta. Pabianice to miasto od wieków kojarzone z przemysłem. Za sprawą inwestycji spółki A&A stare zabudowania zakładów bawełnianych Krusche&Ender zyskają nowy blask i znowu będą służyć mieszkańcom – tym razem jako nowe miejsce spotkań.

- Lokalna społeczność jest dla nas najważniejsza – już od etapu projektowania obiektu wychodziliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom konsultując zarówno preferencje odnośnie nazwy centrum handlowego jak i zapotrzebowania na ofertę handlową. Tkalnia będzie bez wątpienia wyróżniała się na mapie handlowo-rozrywkowej Pabianic. Zaoferujemy mieszkańcom pierwszy multipleks w mieście, planujemy również cykliczne eventy, które będą odbywały się w specjalnie wydzielonej strefie. Dodatkowo, Tkalnia będzie połączona z polem golfowym A&A, na terenie którego znajdują się zwierzęta: konie, pawie, daniele, kury i owce. Obecnie w budowie mamy kolejne atrakcje – całoroczne Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią z solanką oraz strzelnicę sportowo-rekreacyjną. Jestem pewien, że pabianiczanie nie będą mogli narzekać na nudę – podsumowuje Adrian Majsterek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie